Ełk z przestrzenią dla partycypacji

Miasto Ełk zakwalifikowało się do ogólnopolskiego projektu „Przestrzeń dla partycypacji”. Podczas spotkania z zespołem wspierającym ze stowarzyszenia stocznia opracowany został wstępny Indywidualny Plan Konsultacji z mieszkańcami miasta.

 

Ełk jako jedno z 22 miast i gmin w Polsce uczestniczy w drugiej edycji projektu „Przestrzeń dla partycypacji” realizowanego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w partnerstwie z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju i Związkiem Miast Polskich.

 

Partycypacja obywatelska ma na celu współpracę z mieszkańcami, ich udział w sprawach miasta oraz dialog. Jedną z metod partycypacji są konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogą wyrażać swoje opinie, potrzeby, pomysły do konkretnych projektów, pomysłów czy spraw.

 

Głównym celem projektu jest pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konsultacji dokumentów planistycznych na etapie zbierania wniosków do ich projektów, a także na etapie wyłożenia projektów do publicznego wglądu.

 

Miasto przygotowując się do prowadzenia konsultacji w obszarze miejskiego planu zagospodarowania zwanego „Ełk – Stadion” włączyło się w ogólnopolski program. Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się w dniach 22-23 maja. Wspólnie z członkami stowarzyszenia „Stocznia” opracowany został wstępny Indywidualny Plan Konsultacji, na podstawie którego będą podejmowane dalsze działania.

 

Źródło: UM Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015