Ełk: Zginął pieszy. Nie miał elementów odblaskowych

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął 32-letni pieszy. Mężczyzna został potrącony przez kierowcę fiata ducato. Pieszy był niewidoczny na drodze, bo nie miał elementów odblaskowych i szedł niewłaściwą stroną jezdni „łapiąc okazję”.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23.11.2020r.) w okolicy miejscowości Bogusze na DK nr 65. Jak wstępnie ustalili policjanci, 32-letni pieszy szedł prawą stroną jezdni i „łapał okazję”. Mężczyzna ubrany był w ciemną odzież i nie miał na sobie elementów odblaskowych. Na nieoświetlonej drodze kierowca fiata ducato zauważył go w ostatniej chwili. Doszło do potrącenia. Niestety pieszy nie przeżył tego zdarzenia. Kierowca był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przebieg tego wypadku.

 

Policjanci przypominają o odblaskach!

To tragiczne zdarzenia pokazuje, jak ważne jest zadbanie o właściwą widoczność na drodze. Jest to istotne zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno i często pada deszcz. Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. W sytuacji jakiejkolwiek kolizji zwykle ponoszą poważne obrażenia, dlatego przy każdej możliwej okazji przypominamy o odblaskach. Ten niewielki element naprawdę może uratować życie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015