Ferie zimowe coraz bliżej. Sprawdź, jak je spędzić w mieście.

Na 22 stycznia z niecierpliwością czekają młodzi ełczanie. Tego dnia rozpoczynają się ferie zimowe i dwa tygodnie bez szkolnych obowiązków. Ełckie placówki przygotowały kilka propozycji, by ten czas upłyną sportowo, aktywnie, ciekawie i przede wszystkim wesoło.

 

Ełckie Centrum Kultury dla dzieci w wieku 6 – 9 lat i 10 – 12 lat przygotowało „Ferie z humorem” w Szkole Artystycznej. W programie m.in. zajęcia: plastyczne, wokalne, taneczne, teatralne, sztuka 3D oraz projekcje bajek. Od poniedziałku do czwartku zajęcia odbywać się będą w Szkole Artystycznej. W piątek uczestnicy spotkają się w kinie Ełckiego Centrum Kultury.

 

Propozycją Ełckiego Centrum Kultury są również Ferie w Kinie ECK. W repertuarze przewidziano tytuły dla dzieci i młodzieży, filmy docenione na świecie ze względu na walory artystyczne oraz tematykę: „Magiczna zima Muminków”, „Paddington 2”, „Fernando” oraz „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza na „Zimowisko w Parku Wodnym”. To propozycja dla dzieci 7-letnich i starszych. W programie m.in.: zabawy w wodzie, zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe, wyjście do kina, dwa razy wyjście na lodowisko i wyżywienie.

 

Aktywni ełczanie czas wolny od szkolnych obowiązków będą mogli spędzić m.in. na lodowisku przy MOSiR Ełk. Obiekt jest zadaszony, ma wymiary 20m x 40 i położony jest w kompleksie obiektów sportowych. Lodowisko jest oświetlone i nagłośnione. Użytkownicy mają do dyspozycji ok. 270 par łyżew i ,,pingwiny” – urządzenia, które mają ułatwić najmłodszym naukę jazdy na łyżwach.

 

Propozycją Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku są „Biało-Czerwone ferie w bibliotece”. Wezmą w nich udział dzieci w wieku 6 – 9 lat na ferie. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 13. W programie m.in.: patriotyczne gry i zabawy, poznawanie legend polskich, zabawy z historią, polskie tradycje, stroje ludowe, zajęcia plastyczne w barwach narodowych oraz konkursy i niespodzianki.

 

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zaprasza na Zimowe ferie „EkoFerie”. To propozycja przygotowana wspólnie z Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym z myślą o uczniach szkół podstawowych. W programie m.in.: kształtowaniu postaw proekologicznych, podnoszenie świadomości uczestników o potrzebie dbania o środowisko naturalne, poznawanie i pogłębianie wiadomości z zakresu ekologii w formie obserwacji i doświadczeń oraz nauka ekologicznego stylu życia poprzez gry i zabaw tematyczne.

 

Ferie z Muzeum Historycznym w Ełku „Niech żyje bal” to kolejna propozycja na spędzenie pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku w mieście. W programie: zajęcia etnograficzne połączone z prezentacja multimedialną i pogadanką na temat zwyczajów i tradycji karnawałowych na Mazurach oraz zajęcia plastyczne, dzieci wykonają maski karnawałowe.

 

Kolejną propozycją przygotowaną przez Muzeum Historyczne w Ełku jest „Kolej na Ferie”. To wycieczka „Śladami wojennych tajemnic powiatu ełckiego” – miejsce brawurowego zamachu partyzanckiego na niemieckie „Komando Śmierci”, schrony węzła obronnego Prostki i obóz jeniecki w Boguszach.

 

Aktywnie zimą odpocząć będzie można również na ściance wspinaczkowej w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku.

 

Szczegółowe informacje dostępne propozycji spędzenia ferii zimowych w mieście dostępne są u organizatorów.

 

rm

2 odpowiedzi na “Ferie zimowe coraz bliżej. Sprawdź, jak je spędzić w mieście.”

  1. Ted pisze:

    Ciekawe imprezy jest z czego wybrać.

  2. Ola pisze:

    Moje dzieciaczki też są zainteresowane – oby śniegu nie zabrakło. A tak przy okazji – w necie można spotkać reklamy pseudo wypoczynku w okolicy Ełku. Uważajcie gdzie wysyłacie dzieci.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015