Filip Popielarz zaprasza na Koncert Kompozytorski

Filip Popielarz wraz z Ełckim Centrum Kultury zaprasza na Koncert Kompozytorski, który odbędzie się 25 listopada o godz. 17 w Sali Widowiskowej ECK. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a wykonawcy zapewniają, że będzie to wieczór pełen muzycznych doznań.

 

Zróżnicowany program koncertu przybliży indywidualne podejście kompozytora do muzyki poważnej, łącząc tonalność i melodykę ze współczesnymi technikami wyrazu, niejako zderzając dwa różne światy – tradycyjny z nowym. Usłyszeć będzie można utwory na fortepian solo (znakomity młody pianista z Warszawy – Piotr Sołtysik), utwory kameralne (w składzie na skrzypce, gitarę, flet i fagot), utwory wokalne a także utwory symfoniczne wykonywane przez orkiestrę wirtualną z towarzyszeniem głosu solowego realizowanego na żywo. Koncert zwieńczy jednoaktowy balet z choreografią Aleksandry Wielgat, tancerki od lat związanej z Mazurskim Zespołem Pieśni i Tańca „Ełk” oraz Ełckim Teatrem Tańca.

 

Wszystkie utwory wykonane będą premierowo. W koncercie wystąpią: Filip Popielarz (skrzypce, fortepian), Wiktoria Popielarz (wokal), Wojciech Popielarz (gitara), Piotr Sołtysik (fortepian), Ewa Chomicz Wysocka (fagot, Ryszard Jasionowski (flet) oraz Aleksandra Wielgat (taniec). Wydarzenie realizowane jest w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 − = 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Powiat Ełcki Mikołajkowy Autobus Radia 5
Starostwo Powiatowe w Ełku, jak co roku, uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Znamy mistrzów powiatu ełckiego w szachach szybkich
Maja Budnicka z Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w...
Powiat Ełcki Podnieśli swoje kwalifikacje
Uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbyło...
Powiat Ełcki Podpisanie umowy patronackiej
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015