Gmina Ełk ogłosiła konkurs na najpiękniejszą wieś i posesję

Wójt Gminy Ełk zaprasza do udziału w konkursie „Gmina Ełk – piękna i zadbana”. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości od 400 do 1 tys. zł.

 

– Konkurs powinien skłonić mieszkańców wsi do podejmowania w kolejnych latach prac porządkowych, remontowych na swoich posesjach, a także do podejmowania i realizowania przedsięwzięć w ramach realizacji odnowy wsi – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Skutkiem tych działań ma być lepsze postrzeganie Gminy Ełk przez mieszkańców, turystów i inwestorów.

 

Konkurs obejmuje trzy kategorie: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza posesja i nagroda internautów. W pierwszej o zwycięskie laury może ubiegać się każda wieś leżąca w gminie Ełk. W kategorii „najpiękniejsza posesja” rywalizować będą posesje na terenie wsi, która jest np. miejscem zamieszkania rodziny lub miejscem pracy. W kategorii „nagroda internautów” zwycięzcy wyłonieni zostaną za pośrednictwem ankiety umieszczonej na stronie internetowej gminy Ełk.

 

Zgłoszone prace oceni komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Ełk. Ona też przyzna nagrody za trzy pierwsze miejsca w kategoriach „Najpiękniejsza wieś” (wartość od 500 do 1000 zł) oraz „Najpiękniejsza posesja”. W pierwszej z nich wartość nagród wyniesie od 500 do 1 tys. zł. W drugiej – od 400 do 800 zł. Przewidziane są również nagroda dla zwycięzcy głosowania internautów.

 

– W razie pozyskania dodatkowych środków i sponsorów przyznane mogą być dodatkowe nagrody dla laureatów konkursu bądź wyróżnionych – dodaje wójt Tomasz Osewski. – Ogłoszenie laureatów będzie miało miejsce na Dożynkach Gminy Ełk, które odbędą się na początku września w Ruskiej Wsi.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie lub złożenie w terminie do 30 czerwca deklaracji wraz z materiałem dokumentującym np. opisem miejsca i zdjęciami na adres: Wójt Gminy Ełk, 19-300 Ełk, ul. T. Kościuszki 28A, z dopiskiem: Konkurs „Gmina Ełk – piękna i zadbana”. Szczegóły i Regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej urzędu.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015