Gmina Ełk propaguje sporty zimowe. Będą bezpłatne zajęcia.
Gmina Ełk

Gmina Ełk wraz z Gminnym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku rozpoczyna realizację projektu „Zajęcia w zakresie upowszechniania sportów zimowych na terenie Pojezierza Ełckiego”. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Ełk.

 

Zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na nartach zjazdowych będą odbywały się bezpłatnie po zajęciach szkolnych i w dni wolne od nauki w Ośrodku Mazurskim w Okrągłym. Natomiast zajęcia na nartach biegowych zrealizowane zostaną na trasach narciarskich przy Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach. Zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach będą odbywały się na lodowiskach w Ełku i Giżycku.

 

– W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział dzieci ze szkół Gminy Ełk, z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Przewidujemy udział około 240 osób w projekcie.

 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom, niezbędny sprzęt sportowy oraz instruktora. Zapisy prowadzone są bezpośrednio w szkołach, a szczegółowych informacje na temat zajęć dostępne są bezpośrednio u koordynatora projektu Tomasza Bartnika pod numerami telefonu 508 863 211 lub 87 619 45 34.

 

– Celem projektu jest podjęcie nowych, innowacyjnych działań pobudzających i integrujących wszystkie środowiska do podejmowania inicjatyw zwiększających uczestnictwo dzieci i młodzieży wiejskiej w szeroko rozumianych aktywnych formach kultury fizycznej, w tym promujących najlepsze rozwiązania w zakresie wykorzystania i zagospodarowania istniejących obiektów sportowych – mówi Tomasz Bartnik. – Pozalekcyjne zajęcia rekreacyjne i sportowe dla dzieci i młodzieży wiejskiej stanowią alternatywę dla niedoboru ruchu w trakcie obowiązkowych zajęć szkolnych i wypoczynku przed telewizorem lub przy komputerze.

 

fm

Fot.: Urząd Gminy Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015