GMINA EŁK WYPOSAŻY STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW W NIEZBĘDNY SPRZĘT

Gmina Ełk otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości na realizację projektu: „Gmina Ełk – zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia”

 

 

 

– Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki realizacji projektu o wartości prawie 45 tysięcy złotych i dofinansowaniu ministerstwa w 99 procentach, zakupimy sprzęt dla naszych ratowników, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym, na przykład na miejscu popełnienia przestępstwa.

Zaplanowane działania w projekcie pozwolą na realizację zadań ustawowych, które są związane z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem. Wyposażenie trafi do sześciu Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Ełk: w Nowej Wsi Ełckiej, Woszczelach, Stradunach, Rożyńsku, Chełchach, Szeligach.

Gmina Ełk zakupi automatyczny defibrylator zewnętrzy (AED) dla wszystkich sześciu jednostek OSP oraz zestaw ratownictwa technicznego dla poszczególnych jednostek, w których niezbędne jest wyposażenie: pięć parawanów do osłony miejsca zdarzenia i zasłaniania ofiar wypadków, dwa detektory wielogazowe, trzy pilarki do drewna oraz przecinarka ratownicza do szyb klejonych z wybijakiem.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: Pokazówka w centrum?

  Przecież wiele osób się wstydzi "tak na widoku" ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Jola

  Żeby choć był przystojny, a tu ni to ni to. ...

 • Trwa zbiórka mikołajkowych prezentów: Dariusz

  Poroniony pomysł z pluszakami. Mało która zabaw ...

 • Ełczanie składają Polsce życzenia: Niepodległość?!

  Cały czas wchodzimy komuś w tyłek. ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Szlachetne dziadowanie

  przez różne organizacje (ich członków) zarabia ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015