Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Gmina Ełk zaprasza do Chełch na Dożynki

Dobiegają końca żniwa i prace polowe. Za tegoroczne plony rolnicy dziękować będą 30 sierpnia w Chełchach na Dożynkach Gminy Ełk. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 mszą polową. Będą konkursy dla dzieci i dorosłych, zabawa z muzyką graną na żywo i dożynkowe tradycje. Wśród nich znajda się m.in.: dzielenie się chlebem i konkurs na wieniec.

 

– Do udziału w Dożynkach i wspólnej zabawy zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Wspólnie podziękujmy za tegoroczne plony i bawiąc się odpocznijmy po ciężkiej pracy.

 

Oficjalne rozpoczęcie zabawy przygotowanej w ramach Dożynek Gminy Ełk zaplanowano na godz 11.15. Po nim uczestnicy spotkania podzielą się chlebem. O godz. 12 rozpocznie się blok folklorystyczny. Wystąpią w nim zespoły: „Stradunianki”, „Jarzębina”, „Zielona Dąbrowa”, „Ale-Babki”, „Kalina”. Zagrają również cymbaliści. Po godz. 13 poznamy autorów najpiękniejszego wieńca dożynkowego.

 

– A to nie jedyny konkurs, jaki przygotowaliśmy uczestnikom Dożynek – mówi wójt Tomasz Osewski. – Mieszkańców gminy Ełk zapraszam również do udziału w zmaganiach kulinarnych „Smaki Zbóż 2015” zorganizowanych przy współpracy z Warmińsko – Mazurską Izbą Rolniczą. Udział w konkursie można wziąć indywidualnie lub grupowo. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie dwóch dań z produktów zbożowych: ziaren zbóż, kasz, mąki. Gotowanie odbędzie się w trakcie Dożynek, w obecności publiczności. Potrawy oceni jury, któremu przewodniczyć będzie Wojciech Charewicz – dziennikarz, krytyk kulinarny, kucharz, autor książki „W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza” i współautor książki kucharskiej „Dieta i Miłość”. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ na autorów najlepszych dań czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny jest na internetowej stronie Urzędu Gminy Ełk.

 

Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego zaplanowano w okolicach godz. 13.20 – 14. Po nim rozpocznie się koncert zespołu „Skansen Band” z Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach. Po koncercie, około godz. 14.30, rozpocznie się półgodzinny blok konkursów dla dzieci. Po nim uczestnicy Dożynek zatańczą ZUMBĘ. Na zabawę z zespołem „Onegdaj” z Filipowa organizatorzy spotkania zapraszają o godz. 15.30, a o godz. 16.30 – na kolejne konkursy dożynkowe. O godz. 17 rozpocznie się koncert zespołu „Kupalinka” z Mińska na Białorusi. Natomiast o godz. 18 do zabawy słowiańskiej uczestników dożynkowego spotkania zaprosi zespół „Gaj”. O to, by dobrej muzyki nie zabrakło do godz. 22 zadbają m.in. zespoły: „Prostowniki” i „Summer Night”.

 

rr

Jedna odpowiedź do “Gmina Ełk zaprasza do Chełch na Dożynki”

 1. Dobra robota! Czekam na kolejne wpisy.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015