Gmina Ełk zaprasza do Chełch na Dożynki

Dobiegają końca żniwa i prace polowe. Za tegoroczne plony rolnicy dziękować będą 30 sierpnia w Chełchach na Dożynkach Gminy Ełk. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 mszą polową. Będą konkursy dla dzieci i dorosłych, zabawa z muzyką graną na żywo i dożynkowe tradycje. Wśród nich znajda się m.in.: dzielenie się chlebem i konkurs na wieniec.

 

– Do udziału w Dożynkach i wspólnej zabawy zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Wspólnie podziękujmy za tegoroczne plony i bawiąc się odpocznijmy po ciężkiej pracy.

 

Oficjalne rozpoczęcie zabawy przygotowanej w ramach Dożynek Gminy Ełk zaplanowano na godz 11.15. Po nim uczestnicy spotkania podzielą się chlebem. O godz. 12 rozpocznie się blok folklorystyczny. Wystąpią w nim zespoły: „Stradunianki”, „Jarzębina”, „Zielona Dąbrowa”, „Ale-Babki”, „Kalina”. Zagrają również cymbaliści. Po godz. 13 poznamy autorów najpiękniejszego wieńca dożynkowego.

 

– A to nie jedyny konkurs, jaki przygotowaliśmy uczestnikom Dożynek – mówi wójt Tomasz Osewski. – Mieszkańców gminy Ełk zapraszam również do udziału w zmaganiach kulinarnych „Smaki Zbóż 2015” zorganizowanych przy współpracy z Warmińsko – Mazurską Izbą Rolniczą. Udział w konkursie można wziąć indywidualnie lub grupowo. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie dwóch dań z produktów zbożowych: ziaren zbóż, kasz, mąki. Gotowanie odbędzie się w trakcie Dożynek, w obecności publiczności. Potrawy oceni jury, któremu przewodniczyć będzie Wojciech Charewicz – dziennikarz, krytyk kulinarny, kucharz, autor książki „W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza” i współautor książki kucharskiej „Dieta i Miłość”. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ na autorów najlepszych dań czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny jest na internetowej stronie Urzędu Gminy Ełk.

 

Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego zaplanowano w okolicach godz. 13.20 – 14. Po nim rozpocznie się koncert zespołu „Skansen Band” z Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach. Po koncercie, około godz. 14.30, rozpocznie się półgodzinny blok konkursów dla dzieci. Po nim uczestnicy Dożynek zatańczą ZUMBĘ. Na zabawę z zespołem „Onegdaj” z Filipowa organizatorzy spotkania zapraszają o godz. 15.30, a o godz. 16.30 – na kolejne konkursy dożynkowe. O godz. 17 rozpocznie się koncert zespołu „Kupalinka” z Mińska na Białorusi. Natomiast o godz. 18 do zabawy słowiańskiej uczestników dożynkowego spotkania zaprosi zespół „Gaj”. O to, by dobrej muzyki nie zabrakło do godz. 22 zadbają m.in. zespoły: „Prostowniki” i „Summer Night”.

 

rr

Jedna odpowiedź do “Gmina Ełk zaprasza do Chełch na Dożynki”

 1. Dobra robota! Czekam na kolejne wpisy.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015