Grupa przestępcza w rękach policji. Przewozili papierosy z Rosji.

Ełccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od kwietnia do grudnia przewoziła z Rosji nielegalnie papierosy. Zatrzymano 34-latka, który kierował pracą grupy oraz 5 mężczyzn wieku od 19 do 30 lat, którzy na jego zlecenie przewozili towar przez granicę.

 

Jak ustalili policjanci, kierujący grupą mężczyzna posiadał kilkanaście samochodów i nielegalnie „zatrudniał” kilku mężczyzn, którzy na jego zlecenie przewozili z terenu Rosji przez przejście graniczne w Gołdapi nielegalne papierosy. Mundurowi znaleźli u niego ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na starty w wysokości blisko 45 tys. złotych. Według ustaleń kryminalnych mężczyzna od kwietnia do grudnia uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu. Policjanci sprawdzają, ile nielegalnych wyrobów akcyzowych grupa mogła w tym czasie wprowadzić do obrotu.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym mężczyznom do 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Od szefa grupy tytułem zabezpieczenia zajęto pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczają samochody, które były wykorzystywane przez do przemytu.

 

rm
Fot.: KPP w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: ligiusz

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na M ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Marriu

  Ja bym zamiast kładeczki zrobił przejście podzi ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015