Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Grupa przestępcza w rękach policji. Przewozili papierosy z Rosji.

Ełccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od kwietnia do grudnia przewoziła z Rosji nielegalnie papierosy. Zatrzymano 34-latka, który kierował pracą grupy oraz 5 mężczyzn wieku od 19 do 30 lat, którzy na jego zlecenie przewozili towar przez granicę.

 

Jak ustalili policjanci, kierujący grupą mężczyzna posiadał kilkanaście samochodów i nielegalnie „zatrudniał” kilku mężczyzn, którzy na jego zlecenie przewozili z terenu Rosji przez przejście graniczne w Gołdapi nielegalne papierosy. Mundurowi znaleźli u niego ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na starty w wysokości blisko 45 tys. złotych. Według ustaleń kryminalnych mężczyzna od kwietnia do grudnia uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu. Policjanci sprawdzają, ile nielegalnych wyrobów akcyzowych grupa mogła w tym czasie wprowadzić do obrotu.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym mężczyznom do 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Od szefa grupy tytułem zabezpieczenia zajęto pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczają samochody, które były wykorzystywane przez do przemytu.

 

rm
Fot.: KPP w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015