Grupa przestępcza w rękach policji. Przewozili papierosy z Rosji.

Ełccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od kwietnia do grudnia przewoziła z Rosji nielegalnie papierosy. Zatrzymano 34-latka, który kierował pracą grupy oraz 5 mężczyzn wieku od 19 do 30 lat, którzy na jego zlecenie przewozili towar przez granicę.

 

Jak ustalili policjanci, kierujący grupą mężczyzna posiadał kilkanaście samochodów i nielegalnie „zatrudniał” kilku mężczyzn, którzy na jego zlecenie przewozili z terenu Rosji przez przejście graniczne w Gołdapi nielegalne papierosy. Mundurowi znaleźli u niego ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na starty w wysokości blisko 45 tys. złotych. Według ustaleń kryminalnych mężczyzna od kwietnia do grudnia uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu. Policjanci sprawdzają, ile nielegalnych wyrobów akcyzowych grupa mogła w tym czasie wprowadzić do obrotu.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym mężczyznom do 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Od szefa grupy tytułem zabezpieczenia zajęto pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczają samochody, które były wykorzystywane przez do przemytu.

 

rm
Fot.: KPP w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015