GWIAZDA PÓŁNOCY JUŻ 12 SIERPNIA W EŁKU
NASZ PATRONAT

Są rzeczy, które się nie zmieniają. I dobrze. Jedną z nich jest Gwiazda Północy, czyli maraton MTB organizowany co roku w sierpniu przez najlepszego ełckiego kolarza, Cezarego Zamanę. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już 12 sierpnia w naszym mieście.

 

Gwiazda Północy to doskonały pomysł na aktywne wakacje a przy okazji znakomita promocja Ełku i całego regionu. Do kolarskiej rywalizacji stają zawodnicy z całej Polski, chcący zakosztować jazdy MTB w urokliwym mazurskim terenie. Co roku Cezaremu Zamanie udaje się tak wytyczyć trasy, by kilkusetosobowy peleton przejechał przez szczególnie warte uwagi jeziora, lasy, łąki i pagórki.

 

Pierwszy z czterech etapów Gwiazdy Północy tradycyjnie odbędzie się w Ełku już 12 sierpnia. Wystartować będzie można aż na trzech zróżnicowanych pod względem długości i trudności dystansach. Jeśli komuś zależy bardziej na podziwianiu widoków niż sportowej rywalizacji, powinien zdecydować się na Fit liczący 23 km. Najbardziej waleczni i dobrze zaprawieni kondycyjnie pokuszą się o start na dystansie Pro o długości 62 km. Opcją pośrednią jest ½ Pro, czyli 40 km dla tych, którzy czują się na siłach, by zmierzyć się z licznymi trudnościami czekającymi na trasie. Rywalizować można indywidualnie (w różnych kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć, a także w drużynach oraz w kategorii rodzinnej).

 

By zawodniczki i zawodnicy czerpali jak największą przyjemność z jazdy, drużyna Cezarego Zamany przygotowała kilka udogodnień. Na trasie znajdować się będą dobrze wyposażone bufety, a w miasteczku rowerowym czekać będzie ciepły posiłek. Do dyspozycji będzie również darmowy serwis rowerowy oraz udostępnione przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ulica Parkowa) prysznice dla zawodników i myjki dla rowerów.

 

Frajdę mieć będą też dzieci. Cezary Zamana od lat promuje kolarstwo wśród najmłodszych, dlatego w Ełku odbędzie się wyścig z Rybką MiniMini. Najmłodsi do 6. roku życia startują na torze wytyczonym w miasteczku rowerowym, a ci starsi (7-13 lat) na 10-kilometrowym dystansie Hobby. Start za darmo, pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w swoich kategoriach wiekowych.

 

By przeżyć wakacyjno-rowerową przygodę z Cezarym Zamaną, trzeba zapisać się na stronie www.gwiazda.zamanagroup.pl lub w biurze zawodów 11 bądź 12 sierpnia. Koszt 4-dniowej zabawy to 350 zł. Zawodnik otrzymuje również pamiątkowy medal po ukończeniu całej etapówki. Wystartować można także tylko w Ełku na dystansie Fit lub ½ Pro – koszt takiego maratonu to 80 zł. Cena startu młodzieży na dystansie Hobby to 30 zł.

 

Wracając do rzeczy niezmiennych, Gwiazda Północy nie tyko odbywa się co roku, ale też co roku dostarcza ogrom frajdy. Tak będzie i tym razem.

 

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Ełk. Współorganizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Jedna odpowiedź do “GWIAZDA PÓŁNOCY JUŻ 12 SIERPNIA W EŁKU”

  1. Dar. pisze:

    Czy to prawda że Kawałków dała wilczy bilet Franczukowi?

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015