Idą podwyżki podatków. Wzrośnie też opłata za psa.

O 250 tys. zł wzrośnie przyszłoroczny wpływ do miejskiego budżetu, a zapewnia go ełczanie. W górę pójdą stawki podatków od nieruchomości i środków transportowych. Więcej, niż obecnie zapłacą również właściciele psów.

Właściciele lokali mieszkaniowych w ramach podatku od nieruchomości zapłacą w przyszłym roku o 2 gr za metr kwadratowy więcej, n iż obecnie. W przypadku lokali przeznaczonych na działalność gospodarczą, będzie to wzrost o 10 gr za metr kwadratowy. Opłata za posiadanie psa wzrośnie o 2 zł i wyniesie 65 zł.

tt

2 odpowiedzi na “Idą podwyżki podatków. Wzrośnie też opłata za psa.”

  1. ełczanin pisze:

    Wspaniały klimat dla biznesu! W Ełku – gdzie bezrobocie w skali kraju jest b. wysokie, a płaca minimalna to wciąż świetna płaca – mamy jedne z najwyższych podatków od nieruchomości (dla przedsiębiorców) w kraju!!!!! I czemu się dziwić, że młodzi, którzy wyjadą na studia do dużych miast, do Ełku rzadko wracają. Jeśli decydują się na swój biznes, to wielkie aglomeracje są dużo lepszym otoczeniem, niż mały Ełk, którego władze w deklaracjach przedwyborczych zapewniają o stwarzaniu wspaniałych warunków dla przedsiębiorców, ale żeby uzupełnić budżet – to bez skrupułów sięgną do kieszeni ełczan!

  2. ełczanka pisze:

    Skoro za psa płaci się podatek, odchody zbiera się w woreczek i wyrzuca do smieci to za kota też proponuje wprowadzić opłatę. Miasto się wzbogaci, bo kotów jest o wiele więcej niż psów.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015