Idzie zima. Pogorzelcy potrzebują pomocy w odbudowie domu.

– Idzie zima a cały dobytek pozostał w zgliszczach. Zebrane pieniądze pomogą w odbudowie chociażby dachu i przygotowanie nieruchomości do warunków mieszkaniowych. Każda pomoc, każda złotówka, pomoże rodzinie w przetrwaniu tych ciężkich chwil i w przygotowaniu się do nadchodzącej zimy – do wsparcia rodziny z Wiśniowa Ełckiego w gminie Prostki, która w pożarze straciła dach nad głową zachęcają organizatorzy akcji pomocowej.

 

Tragedia rodziny z Wiśniowa Ełckiego rozpoczęła się 22 września około godz. 13.40. Wówczas zapalił się dom, w którym mieszkała rodzina Zyskowskich.

 

– Na miejsce zadysponowano trzy najbliższe jednostki OSP z Wiśniowa Ełckiego, Długosz i Prostek oraz trzy zastępy ratownicze strażaków z Ełku – przebieg akcji gaśniczej na swoich profilach w mediach społecznościowych relacjonowały później służby Ratownictwa Powiatu Ełckiego. – Po dojeździe na miejsce okazało się, iż ogniem objęte jest poddasze budynku. Pięć osób, które przebywały w trakcie powstania pożaru, same opuściły budynek jeszcze przed dojazdem ratowników. Działania strażaków to próba ugaszenia ognia, przeszukanie budynku czy nie ma osób wewnątrz i wyniesienie dwóch butli z gazem. W trakcie działań podano tlen dla jednej z kobiet, które przebywały budynku w trakcie powstania pożaru. Na miejscu przez ponad 3 godziny pracowało 23 strażaków.

 

Z dorobku całego życia rodzinie Zyskowskich pozostały jedynie zgliszcza i nadzieja na pomoc ludzi dobrej woli. Stracili wszystko: dom, wyposażenie i ubrania. Na szczęście ludzie nie zawiedli w serwisie internetowych Zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu, a pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej organizują zbiórkę ubrań, pościeli, mebli i podstawowych sprzętów potrzebnych w gospodarstwie domowym.

 

– Jako ośrodek pomocy społecznej również objęliśmy rodzinę pomocą finansową – mówi Aneta Wawer, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prostkach. – Przekazaliśmy rodzinie środki finansowe, które na początku pozwoli zabezpieczyć podstawowe potrzeby rodziny.

 

Osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia pogorzelcom z Wiśniowa Ełckiego mogą skontaktować się w tej sprawie również bezpośrednio z Piotrem Żmijewskim, telefon: 609 778 166.

 

Fot.: Ratownictwo Powiatu Ełckiego

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015