II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA – Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Studio im. S.I. Witkiewicza z Warszawy. 14 października, sala widowiskowa ECK, godz. 19.00 

 

– Monodram Ewy Błaszczyk. Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju.

Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta (https://www.teatrstudio.pl/pl/spektakl/oriana-fallaci).

 

Wiecje na : http://eck.elk.pl/wydarzy/oriana-fallaci-chwila-w-ktorej-umarlam/

 

 

8 odpowiedzi na “II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA – Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”

 1. J. L. napisał(a):

  Kolejny beznadziejny projekt Andrusa. Pani Ania ma racje ze biorą wszystie łatwe pieniądze na beznadziejne rzeczy. Ten projekt tylko promuje prezia. Pieniadze z UE ale wykonanie beznadziejne, widac ze ECK nie ma dobrych ludzi od projektów. Pani Ania pisala fajne projekty dla ECKU takie jak rozbudowa. Wdać ze kobieta sie starała aby Eck racjonalnie i na dobre projekty wydawał kasę.

 2. elczanka napisał(a):

  Mi sie podoba że centrum kultury robi taki projekt, byłam na spektaklu z dziecmi i bardzo fajnie było. Oby tego było wiecej. Brawo eck.

 3. J. L. napisał(a):

  Do ełczanki. To że jesteś klakierko Andrukiewicza to widać. Jak można coś pozytywnego napisać na ten beznadziejny projekt teatralny. Jeszcze kilka dni i zrobimy porządek z autorami tego beznadziejnego projektu, a wystarczyło tylko dobrze przeczytać projekt który napisała Pani Wojciechowska dla Ecku, ale nawet czytać i realizować jej projektów nie potraficie.

 4. Pikol napisał(a):

  Pani Ania to ekspertka od projektów unijnych, nie dziwie się że napisała dobry projekta a w centrum kultury nie potrafią go zrealizwać. Czy tam przypadniem nie ma nikogo kumatego? Na wyborach zagłosujmy na ludzi kultury bo oni uratują ECK. Zobaczcie ze kandyduje tam człowiek kultury, wspaniały pedagog twórca MZPIP, człowiek który umie pozyskiwać środki unijne i dobrze je wydawać. Pamietajmy o tym przy karcie do głosowania

 5. Adaś napisał(a):

  Mzpit to perełka w ECKU o którą sie ne dga i tylko realizuje jakieś niby teatralne projekty. Czy prawdą jest ze nazwa czwarta ściana jest sciągnięta z pomysłu Pana Piotra? Pupilki prezia nic sami nie umieją wymyślić tylko ściagają nawet nazwy festiwali.

 6. Anonim napisał(a):

  W Ecku tylko jedna osoba zna sie na teatrze. Obecnie osoby ktore pisza projekty niszcza teatr i Mazurski Zespół Pieśni i Tańca

 7. Piotr napisał(a):

  Panie Piotrze popieramy. Dobrze ze jest Pan w zespole z Panią Wojciechowską. Wierzymy ze pozyskacie masę pieniędzy dla ECKu i dla Teatru i że pogonicie tych nierobów od projektów.

 8. Anonim napisał(a):

  Precz z Preziem i jego przydupasami od projektow. Pani Ania to jedyny fachowiec.

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015