II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA – Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Studio im. S.I. Witkiewicza z Warszawy. 14 października, sala widowiskowa ECK, godz. 19.00 

 

– Monodram Ewy Błaszczyk. Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju.

Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta (https://www.teatrstudio.pl/pl/spektakl/oriana-fallaci).

 

Wiecje na : http://eck.elk.pl/wydarzy/oriana-fallaci-chwila-w-ktorej-umarlam/

 

 

8 odpowiedzi na “II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA – Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”

 1. J. L. pisze:

  Kolejny beznadziejny projekt Andrusa. Pani Ania ma racje ze biorą wszystie łatwe pieniądze na beznadziejne rzeczy. Ten projekt tylko promuje prezia. Pieniadze z UE ale wykonanie beznadziejne, widac ze ECK nie ma dobrych ludzi od projektów. Pani Ania pisala fajne projekty dla ECKU takie jak rozbudowa. Wdać ze kobieta sie starała aby Eck racjonalnie i na dobre projekty wydawał kasę.

 2. elczanka pisze:

  Mi sie podoba że centrum kultury robi taki projekt, byłam na spektaklu z dziecmi i bardzo fajnie było. Oby tego było wiecej. Brawo eck.

 3. J. L. pisze:

  Do ełczanki. To że jesteś klakierko Andrukiewicza to widać. Jak można coś pozytywnego napisać na ten beznadziejny projekt teatralny. Jeszcze kilka dni i zrobimy porządek z autorami tego beznadziejnego projektu, a wystarczyło tylko dobrze przeczytać projekt który napisała Pani Wojciechowska dla Ecku, ale nawet czytać i realizować jej projektów nie potraficie.

 4. Pikol pisze:

  Pani Ania to ekspertka od projektów unijnych, nie dziwie się że napisała dobry projekta a w centrum kultury nie potrafią go zrealizwać. Czy tam przypadniem nie ma nikogo kumatego? Na wyborach zagłosujmy na ludzi kultury bo oni uratują ECK. Zobaczcie ze kandyduje tam człowiek kultury, wspaniały pedagog twórca MZPIP, człowiek który umie pozyskiwać środki unijne i dobrze je wydawać. Pamietajmy o tym przy karcie do głosowania

 5. Adaś pisze:

  Mzpit to perełka w ECKU o którą sie ne dga i tylko realizuje jakieś niby teatralne projekty. Czy prawdą jest ze nazwa czwarta ściana jest sciągnięta z pomysłu Pana Piotra? Pupilki prezia nic sami nie umieją wymyślić tylko ściagają nawet nazwy festiwali.

 6. Anonim pisze:

  W Ecku tylko jedna osoba zna sie na teatrze. Obecnie osoby ktore pisza projekty niszcza teatr i Mazurski Zespół Pieśni i Tańca

 7. Piotr pisze:

  Panie Piotrze popieramy. Dobrze ze jest Pan w zespole z Panią Wojciechowską. Wierzymy ze pozyskacie masę pieniędzy dla ECKu i dla Teatru i że pogonicie tych nierobów od projektów.

 8. Anonim pisze:

  Precz z Preziem i jego przydupasami od projektow. Pani Ania to jedyny fachowiec.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015