„Impuls” zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu

Nagłośnienie problemu autyzmu w Ełku będzie głównym celem tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu, który obchodzony jest w pierwszym tygodniu grudnia. Z tej okazji Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Impuls” przygotowało szereg wydarzeń: bezpłatne konsultacje, warsztaty kulinarne, koncert i Charytatywną Galę Mody.

 

Od 1 do 7 grudnia w punkcie konsultacyjno-terapeutycznym „Impulsownia” prowadzonym przez stowarzyszenie „Impuls”, odbędą bezpłatne konsultacje, w ramach których będzie można m.in. dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób uzyskać diagnozę, jakie terapie będą najlepiej wspierały rozwój dziecka oraz jakie cechy i zachowania powinny zaniepokoić rodziców czy opiekunów. Na spotkania należy umawiać się indywidualnie pod numerem telefonu 606 985 880.

 

Na warsztaty kulinarne dotyczące problemu zdrowego żywienia dzieci przy nietolerancjach pokarmowych 1 grudnia zaprasza dietetyk Małgorzata Pietrzak-Brzoznowska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15:30 w Zespole Szkół nr 6 Im. Rataja i będą się składały z części teoretycznej oraz praktycznej.

 

Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu będzie zorganizowany 3 grudnia koncert, podczas którego dzieci z ełckich przedszkoli wystąpią dla dzieci ze spektrum autyzmu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:30 w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym.

 

Głównym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu będzie Charytatywna Gala Mody „Jesteśmy tacy sami”. Wydarzenie to zaplanowane zostało na 29 listopada. Rozpocznie się o godzinie 16 w Sali Bursztynowej Hotelu Rydzewski. W trakcie gali odbędzie się licytacja rękodzieła lokalnych artystów i kiermasz świątecznych ozdób oraz kartek. Atrakcją pokazu będą m.in. modele i modelki, w role których wcielą się m.in. przedstawicele samorządu powiatu ełckiego ze starostą Markiem Chojnowskim na czele oraz szefowie ełckich placówek. Galę rozpoczną pokazy zumby i aikido, a zakończy niespodzianka muzyczna. Wśród osób, które przyjdą wesprzeć działalność stowarzyszenia, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, m.in. zestawy kosmetyków, zabieg trychologiczny, karnet na jazdę konną i sesja coachingowa).

 

rm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nowy klip z cyklu „Bezpieczny Ełk” już po premierze: ruska gwara?

  Dlaczego młodzi ełczanie nie mówią czysto po p ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: ligiusz

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na M ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015