INWESTYCJE KOLEJOWE W EŁKU – ESTAKADA DROGOWA (od ul. Sikorskiego do ul. Łukasiewicza)

6 września w miejskim ratuszu odbyły się rozmowy dotyczące rozbudowy i modernizacji infrastruktury kolejowej w Ełku. Gośćmi prezydenta Tomasza Andrukiewicza byli Jerzy Szmit, Paweł Czemiel oraz Wojciech Kossakowski. Przedmiotem uzgodnień stały się m.in. koncepcje projektów technicznych budowy estakady drogowej biegnącej od ul. Sikorskiego do ul. Łukasiewicza.

 

Rozmowy dotyczyły rozbudowy i modernizacji infrastruktury kolejowej w Ełku, m.in. Rail Baltica, linii kolejowej Ełk – Olsztyn oraz wykonania projektów technicznych budowy estakady łączącej ulicę Sikorskiego z ul. Łukasiewicza, która poprowadzona zostanie w celu upłynnienia ruchu i podniesienia bezpieczeństwa na tych przejazdach.

 

W chwili obecnej PLK PKP zleciły wykonanie projektów związanych z modernizacją torowisk w związku z modernizacją i budową linii w kierunku Olsztyna oraz w ramach projektowanej sieci Rail Baltica. Prezydent złożył propozycje projektantom, by wybudować nad przejazdem wiadukt – estakadę. Poprosił też o wsparcie tych działań przez Jerzego Szmita – członka zarządu TELKOL, Wojciecha Kossakowskiego – posła na Sejm oraz Pawła Czemiela – doradcę ministra infrastruktury.

 

 

9 odpowiedzi na “INWESTYCJE KOLEJOWE W EŁKU – ESTAKADA DROGOWA (od ul. Sikorskiego do ul. Łukasiewicza)”

 1. Wyborca pisze:

  Rozmaitości Ełckie jedyny tak klakierski organ prezia zamieścił sondaż zrobiony pod tego nieudacznika co zadłużył miasto na 100 mln zł. I sprzedał działki pod budowę szkoły w Osiedlu Tuwima nie dajcie się nabrac tam już w zeszłym roku było wiadome kto wygra.

 2. Marek 13 pisze:

  czlowieku ogarnij sie kim Ty jestes i jaki masz pogdlad na dalsze zycie /// kuzwa zal serce sciska ze sa tacy kiepsko myslacy na dalsze zycie …….

 3. Adam pisze:

  Wyborca, ty pod kazdym artykulem piszesz to samo. Napisz w koncu na kogo mamy glosowac, a bede wiedzial kto cie oplaca.

 4. SOROS pisze:

  Wyborca napisał(a):
  12 września 2018 o 19:54
  Zmień dilera albo bierz przynajmniej ćwiartkę

 5. BC pisze:

  Następna obiecanka bez szans na wybudowanie.Gdzie są te centra handlowe i Mc Donald na Przemysłowej.Nie ma i nie będzie bo miasto zadłużone na kilka pokoleń a tereny sprzedane aby obniżyć zadłużenie.Temu facetowi skończyła się inwencja i pieniądze ,ma też wokoło samych wrogów.W Ełku dosyć ławek i inwestycji dla kościoła na pokaz.Ten facet nie rozumie potrzeb rodziny z dziećmi bo ich nie ma i nie będzie miał.

 6. J. K pisze:

  Adas się obudził dostał ochrzan że się obija. Prezio w stresie miasto zadłużone.wszystko sprzedane, ostatnio dwa park, gdzie odpoczywali emeryci. Z jeziora zajeżdża odchodami. Nie ma się z czego cieszyć. To jedzie po adasiu.

 7. Dar pisze:

  Wczorajszy wielki więc prezia na Barankach nie wypalił. Znudzeni radni ziewali, mieszkańców nie było. Lekka cuchnaca bryza z nad jeziora przypominała o jego tragicznym stanie. Było smutno.

 8. Jas. pisze:

  Mamy dość skrzeku prezia.

 9. Jas. pisze:

  Adam czyli humorzasty zadłużyłeś miasto na 100mln i to cię dyskwalifikuje.

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015