Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?

 

Około 271 mln zł po stronie dochodu i wydatki sięgające 300 mln zł – tak wygląda projekt przyszłorocznego budżetu miasta Ełku. Do tego dochodzi deficyt wynoszący ok. 25 mln zł. Ten sfinansowany ma zostać poprzez emisję obligacji.

 

– Dochody będą pochodziły z różnych źródeł, a wydatki związane są z realizacją zadań bieżących, a także zadań inwestycyjno-majątkowych – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. – W planowanych wydatkach warto zwrócić uwagę na wydatki bieżące, które utrzymane będą na poziomie 240 mln zł oraz te związane z istotnym rozwojem miasta.

 

Na rozwój miasta w projekcie przyszłorocznego budżetu zaplanowano ok. 57 mln. zł. Ełczanie mogą spodziewać się m.in. budowy krytej hali tenisowej i kładki na Jeziorze Ełckim, ulica Wojska Polskiego zostanie przebudowana i powstaną projekty pod kolejne inwestycje.

 

Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową dług miasta w 2019 r. będzie wynosił 91.850.000 złotych

 

em

13 odpowiedzi na “Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?”

 1. Wyborca elk pisze:

  Oglądam od kilku lat obrady Rady Miasta. Po raz pierwszy konkretne mądre pytania opozycji. I nerwówka prezia. Brawo pani Wojciechowska, pan Dzienisiewicz, Górski. Tak trzymać przynajmniej my mieszkańcy dowiemy się prawdy.

 2. Mieszkaniec pisze:

  W starej kadencji było 71 mln długu. Miasta. Na rok 2019 będzie 91mln.razy następne 4 lata kadencji tylko się przeżegnać. I ogłosić bankructwo miasta.

 3. BC pisze:

  I znowu chodniczki ,kładeczki a nic co jest dla środowiska w którym żyjemy i dla zwykłych ludzi.Całe szczęście ,że jest tam kilka osób które może powalczą o lepsze życie i likwidację smogu.Czekamy na podłączenie osiedla Pod Lasem do ekologicznego ogrzewania i na jakieś bezpieczne przejście dla pieszych prze Przemysłową.

 4. D. W pisze:

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod lasem.Ogrzewanie należy się wam jak psu buda.a nie te debilne kładki. Chorego człowieka.

 5. Kibic pisze:

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana posła Kossakowskiego.

 6. antoni pisze:

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy się że nie potrafimy wykorzystać jeziora do żeglugi, turystyki tak jak robi to Giżycko, Mikołajki, Augustów i inni. Wiem że nasze jezioro jest mniejsze, że nie ma tylu połączeń, ale wybudujmy kładkę niech się przejdzie pare ludzików z Chruściel do Ełku. Panie Andrukiwicz buduję się mały port, łączy się dwie częsci jeziora Ełckiego i to może przyciągnąć turystów, a Pan wydaję tylko pieniądze na fajerwerki, balony i koncerty.

 7. Marriu pisze:

  Ja bym zamiast kładeczki zrobił przejście podziemne pod drogą dk65 na wysokości grajewskiej i kolejowej. Na Szybie nie ma normalnej podstawówki a dzieci śmigają tamtędy codziennie walcząc z tirami o przeżycie.

 8. Sad pisze:

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby zrobić połączenie śluzowe czy inne albo z Sunowem albo z Selmentem. Mielibyśmy już konkretniejsze jezioro. Tragedia tego miasta jest to że dziwak realizuje swoje poronione sny. Ratunek w nowej radzie.

 9. ligiusz pisze:

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na Mazury przyjezdza sie tez po to by popływać. A Pan odcina część jeziora dla kładki.

 10. Elczanin pisze:

  Miast planuje wysokość długu w 2019 roku na 91 mln. Właśnie na portalu Radia 5 przeczytałem że w Piszu w latach 2014 – 2017 Pisz splacil 48%zadluzenia.zostalo już niewiele I za 3 lata Pisz będzie na zero. W Ełku prezio mówi że teraz jest 91 mln ale jest to dług pod kontrolą. Kabaretu ciąg dalszy.

 11. Jola0 pisze:

  Zapytałem kilkanaście osób głosujących na Andruka dlaczego na niego głosowali. Odparli, bo wszyscy głosowali. I mamy wegetację miasta od 12 lat. Ludzie olewaja przyszłość.

 12. Joanna pisze:

  Mamy nadzieję że kiedyś prokurator się tym zajmie. A nazbierało się ciekawostek.

 13. K. L pisze:

  Prawdziwe kwiatki jeszcze przed nami.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015