Jak będzie wyglądał skwer? Koncepcje powstały z propozycji ełczan.

W maju zebrane zostały wnioski i sugestie ełczan dotyczące skweru im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” zlokalizowanego przy ul. Słowackiego. W listopadzie poznaliśmy dwie propozycje jego zagospodarowania. Jedna z nich zainspirowana została rzeką Ełk i kinem „Polonia” zlokalizowanym niegdyś w sąsiedztwie parku.

 

Problemy z osobami przesiadującymi w parku w późnych godzinach wieczornych, spożywaniem przez nie alkoholu i idący za tym brak poczucia bezpieczeństwa to problemy, jakie mieszkańcy okolic parku przy ul. Słowackiego w Ełku zgłaszali w trakcie majowych konsultacji społecznych. Sugerowali oni wówczas montaż dobrego oświetlenia skweru i monitoringu. Podkreślano potrzebę urozmaicenia zieleni i rabat w parku oraz nadania temu miejscu charakteru przyjaznemu dzieciom i pozwalającego rodzinom miło spędzić czas wolny. Ważnym elementem było zachowanie pomnika Bohaterskim Żołnierzom Września.

 

Uwagi zebrane w ramach konsultacji przekazane zostały projektantom. W listopadzie mieszkańcy ul. Słowackiego i zainteresowani przyszłością skweru ełczanie pochylili się nad dwoma propozycjami.

 

– Tworząc projekt „Odpoczynek nad wodą” inspirowaliśmy się rzeką Ełk i Jeziorem Ełckim – mówią autorzy projektu. – Założeniem tej koncepcji było wprowadzenie wody do śródmieścia. Proponujemy w niej wybudowanie płytkiej niecki przypominającej rzekę. Według projektu część alejek wykonana zostałaby z desek kompozytowych, co nawiązuje do pomostów. Pojawiłyby się leżaki i rzeźby – kamienie, które najmłodsi mogliby wykorzystać do wspinaczki.

 

W parku pojawiłaby się również nietypowa posadzka. Część chodnika przybrałaby formę taśmy filmowej. Ten element przypominałby ełczan, że tuż obok stało niegdyś kino „Polonia”.

 

– Kilka klatek taśmy przedstawiałoby kadry z filmów – opowiadają autorzy projektu. – Byłyby to szklane tafle podświetlone od spodu.

 

Ta koncepcja przypadła ełczanom do gustu. Nieco mniej spodobała się im propozycja utworzenia na skwerze przy ul. Słowackiego miejsca spotkań z alejkami z czerwonej cegły oraz pawilonem z ławami i stolikami.

 

O tym, według której koncepcji zmieni się wizerunek parku im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka”, zadecydują m.in. opinie ełczan. Te mogliśmy zgłaszać do końca listopada. Teraz trafia one do projektantów i posłużą im jako wytyczne do dalszych prac nad koncepcją zagospodarowania skweru przy ul. Słowackiego.

 

mm

3 odpowiedzi na “Jak będzie wyglądał skwer? Koncepcje powstały z propozycji ełczan.”

 1. prawda ekranu napisał(a):

  czy kadry z filmu o ełckich pedalskich księżach też będą?

 2. ter napisał(a):

  Jeśli chodzi o posadzkę która przypomina taśmę filmową to świetny pomysł, tylko żadnych fontann, jest ich już sporo…

 3. ja napisał(a):

  nikt nie bierze pod uwagę ze utrzymanie fontann jest duze3-4 miesiące działania i pieniążki srrruuuuu….

 • Tomasz Osewski Wójtem Gminy Ełk!: Jam

  Bardzo ale to bardzo się cieszę, że Osewski bę ...

 • Tomasz Osewski Wójtem Gminy Ełk!: Ad

  To prawda ale jest i trochę zasług. Polkowski ro ...

 • „Konwój wstydu” w Ełku: Anonim

  Czy to znaczy że posłaniec do developerów Yes Y ...

 • Tomasz Osewski Wójtem Gminy Ełk!: logo

  Panie Osewski nie czaruj Pan, nie jesteś i zapewn ...

 • Tomasz Osewski Wójtem Gminy Ełk!: Mieszkanka gminy

  Proszę bardzo ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015