Jak będzie wyglądał skwer? Koncepcje powstały z propozycji ełczan.

W maju zebrane zostały wnioski i sugestie ełczan dotyczące skweru im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” zlokalizowanego przy ul. Słowackiego. W listopadzie poznaliśmy dwie propozycje jego zagospodarowania. Jedna z nich zainspirowana została rzeką Ełk i kinem „Polonia” zlokalizowanym niegdyś w sąsiedztwie parku.

 

Problemy z osobami przesiadującymi w parku w późnych godzinach wieczornych, spożywaniem przez nie alkoholu i idący za tym brak poczucia bezpieczeństwa to problemy, jakie mieszkańcy okolic parku przy ul. Słowackiego w Ełku zgłaszali w trakcie majowych konsultacji społecznych. Sugerowali oni wówczas montaż dobrego oświetlenia skweru i monitoringu. Podkreślano potrzebę urozmaicenia zieleni i rabat w parku oraz nadania temu miejscu charakteru przyjaznemu dzieciom i pozwalającego rodzinom miło spędzić czas wolny. Ważnym elementem było zachowanie pomnika Bohaterskim Żołnierzom Września.

 

Uwagi zebrane w ramach konsultacji przekazane zostały projektantom. W listopadzie mieszkańcy ul. Słowackiego i zainteresowani przyszłością skweru ełczanie pochylili się nad dwoma propozycjami.

 

– Tworząc projekt „Odpoczynek nad wodą” inspirowaliśmy się rzeką Ełk i Jeziorem Ełckim – mówią autorzy projektu. – Założeniem tej koncepcji było wprowadzenie wody do śródmieścia. Proponujemy w niej wybudowanie płytkiej niecki przypominającej rzekę. Według projektu część alejek wykonana zostałaby z desek kompozytowych, co nawiązuje do pomostów. Pojawiłyby się leżaki i rzeźby – kamienie, które najmłodsi mogliby wykorzystać do wspinaczki.

 

W parku pojawiłaby się również nietypowa posadzka. Część chodnika przybrałaby formę taśmy filmowej. Ten element przypominałby ełczan, że tuż obok stało niegdyś kino „Polonia”.

 

– Kilka klatek taśmy przedstawiałoby kadry z filmów – opowiadają autorzy projektu. – Byłyby to szklane tafle podświetlone od spodu.

 

Ta koncepcja przypadła ełczanom do gustu. Nieco mniej spodobała się im propozycja utworzenia na skwerze przy ul. Słowackiego miejsca spotkań z alejkami z czerwonej cegły oraz pawilonem z ławami i stolikami.

 

O tym, według której koncepcji zmieni się wizerunek parku im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka”, zadecydują m.in. opinie ełczan. Te mogliśmy zgłaszać do końca listopada. Teraz trafia one do projektantów i posłużą im jako wytyczne do dalszych prac nad koncepcją zagospodarowania skweru przy ul. Słowackiego.

 

mm

3 odpowiedzi na “Jak będzie wyglądał skwer? Koncepcje powstały z propozycji ełczan.”

 1. prawda ekranu napisał(a):

  czy kadry z filmu o ełckich pedalskich księżach też będą?

 2. ter napisał(a):

  Jeśli chodzi o posadzkę która przypomina taśmę filmową to świetny pomysł, tylko żadnych fontann, jest ich już sporo…

 3. ja napisał(a):

  nikt nie bierze pod uwagę ze utrzymanie fontann jest duze3-4 miesiące działania i pieniążki srrruuuuu….

 • Włodzimierz Szelążek przewodniczącym Rady Miasta Ełku: Ob.Server

  Mam pytanie do dyżurnych idiotów. Kto wam płaci ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Jak szalec to szaleć !

  Postawić tam obserwatorium astronomiczne i... wyp ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: To już lepiej zrobić

  windę w obecnej "wieży ciśnień" ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: Nie wywyzszajcie się, bo...

  A tak poza tym: co na to mieszkańcy bloku, przy k ...

 • Są pieniądze na budowę wieży widokowej: pedril

  jest jeden idiota który wyda te pieniądze.. tome ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015