Jak wyglądało dzieciństwo, zanim nastał Internet?

Ruszył konkurs, którego tematem jest dzieciństwo z lat 60. 70. i 80. Fotografie mają przypomnieć ełczanom i mieszkańcom okolicznych miejscowości, jak wyglądało codzienne życie dzieci, zanim świat opanował Internet.

 

Organizatorem konkursu fotograficznego „Dzieciństwo na trzepaku” jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Prace przyjmowane będą do 30 kwietnia. Najlepsza fotografia zostanie nagrodzona czytnikiem e-booków KINDLE. Laureatów konkursu poznamy 14 maja.

 

– Zapraszamy do podzielenia się z nami zdjęciami z dzieciństwa z lat 60., 70. i 80. – mówi Iwona Adeszko, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. – Czekamy na zdjęcia, które przedstawiają wasze dzieciństwo, ulubione gry, zabawy i miejsca.

 

Konkursowe zdjęcia będzie można obejrzeć w formie wystawy, która zorganizowana zostanie w sali konferencyjnej ełckiej biblioteki. Wyróżnione prace opublikowane zostaną na stronie internetowej książnicy. Zdjęcia zgłoszone do konkursu oceniane będą bez podziału na kategorie wiekowego. Zgłosić się może każdy mieszkaniec Ełku i okolic pod warunkiem, że obowiązki zawodowe danej osoby nie są związane z fotografią.

 

Każde zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko zgłaszającego, telefon kontaktowy, wiek osoby wykonującej zdjęcie. W przypadku osób nieletnich należy podać telefon kontaktowy do rodziców, oraz pisemną zgodę rodzica na wzięcie udziału w konkursie. W przypadku zamieszczenia zdjęcia przedstawiającego osobę, wymagana jest zgoda osoby sportretowanej na publikację jej wizerunku.

 

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 30 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas promocji książki „Podwórko bez trzepaka” Łukasza Pilipa. Spotkanie zaplanowane zostało na 14 maja. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i Regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publiczne im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015