Jazz zagości w Ełckim Centrum Kultury

Na ucztę jazzową w sobotę 31 października zaprasza Ełckie Centrum Kultury. O godz. 19 w sali Zebra wystąpi Włodek Pawlik Trio. Nieco później, bo o godz. 21 usłyszymy tam projekt muzyczny autorstwa Kacpra Kasprzaka „Ełk Loves Jazz”.

 

Włodek Pawlik Trio zapewni ełczanom esencję dobrego smaku tegorocznych Zaduszek Jazzowych. Niepowtarzalna mieszanka wyjątkowych talentów muzycznych będzie promowała „America”, który jest podsumowaniem ostatnich 30 lat pracy Włodka Pawlika, laureata prestiżowej nagrody Grammy. Przy współpracy z Pawłem Pańtą i Cezarym Konradem powstał album łączący w sobie jazz, muzykę filmową i klasyczną.

 

– Ten album jest efektem moich muzycznych fascynacji, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich trzech dekad – o krążku „America” mówi Włodek Pawlik. – Poza utworami napisanymi w różnym czasie, lecz do tej pory nigdy nie nagranymi, przełożyliśmy na język naszego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzyłem ścieżki dźwiękowe. Ta płyta to także hołd oddany wielkim polskim pianistom, kompozytorom, patriotom – Chopinowi oraz Paderewskiemu. Nagrywając jazzowe transkrypcje ich muzyki, chciałem podkreślić jak wielką rolę odegrała ich twórczość w moim życiu.

 

Po koncercie Włodek Pawlik Trio swój projekt „Ełk Loves Jazz” zaprezentuje Kacper Kasprzak, uczeń klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku. Młody muzyk ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Ełcka publiczność miała okazję poznać go m.in. z udziału w koncercie kolęd w Ełckim Centrum Kultury oraz projektach: „Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90.”, „Piosenki wiecznie młode” i „Kamil Przekop with band”. Do jego najważniejszych sukcesów należą: wyróżnienie na „27. Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej” w Biłgoraju, III miejsce podczas festiwalu „Eurosong” w Malborku i wyróżnienie za akompaniament podczas festiwalu „Soundtrack” w Łomży. W 2014 i 2015 roku młody pianista otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Ełku, a w tym roku został również stypendystą Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

 

Projekt „Ełk Loves Jazz” realizowany jest w ramach tegorocznych nagród. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną standardy jazzowe w odświeżonych aranżacjach oraz popularne utwory we własnych, oryginalnych interpretacjach. Kacprowi towarzyszyć będą: Marta Murzyn – wokal, Kamil Maciorowski – saksofon, Rafał Wojciechowski – perkusja oraz Marcin Stępkowski – tuba.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015