Jeden kierowca przepuścił pieszą, drugi ją potrącił

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi, który potrącił kobietę na przejściu. Kierowca jadący prawym pasem zatrzymał się przed pasami, żeby przepuścić pieszą. Natomiast jadący lewym pasem nie zatrzymał się i w nią uderzył.

 

– Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Grajewskiejw Ełku – mówi mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku – Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 24-latek jechał lewym pasem. Mężczyzna omijał pojazd, który zatrzymał się na drugim pasie, żeby przepuścić pieszą znajdującą się na przejściu. W trakcie tego manewru 24-latek potrącił kobietę, która prawidłowo przechodziła przez jezdnię. Kobieta upadła na chodnik. Piesza odmówiła hospitalizacji.

 

Policjanci zatrzymali kierowcy golfa prawa jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

 

– Apelujemy do kierowców o uwagę – dodaje mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz – Omijanie pojazdów, które zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, jest manewrem bardzo niebezpiecznym i niezgodnym z prawem. Zgodnie z przepisami zakazuje się omijania pojazdów, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych i które jechały w tym samym kierunku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015