JEŚLI EŁCZANINA ROZBOLI W NOCY ZĄB POWINIEN UDAĆ SIĘ DO OLSZTYNA

Już niespełna rok mieszkańcy Ełku pozbawieni są doraźnej  pomocy dentystycznej (nocnej), którą kiedyś można było uzyskać w 108 Szpitalu Wojskowym. Dziś żaden mieszkaniec miasta nie ma możliwości skorzystania z nocnych  usług dentysty w ramach NFZ, niezależnie od stopnia nasilenia bólu czy zagrożenia zdrowia. Kwestię tę poruszył na ostatniej  Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej – Radny Miasta Mirosław Sawczyński.

 

1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Ełku informuje, że jeśli rozboli nas nagle ząb powinniśmy udać się do Olsztyna!!!

 

Funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia w Polsce pozostawia wiele do życzenia.  Problemem są nie tylko przepisy prawa! Problemem  jest także etyka lekarska i stosunek lekarzy do pacjenta.  Nie trzeba być specjalistą okulistą, żeby pozostając człowiekiem założyć opatrunek na spuchnięte  oko i nie pozostawiać pacjenta  samemu sobie.

Polecamy transmisję Stowarzyszenia Adelfi z posiedzenia komisji (od 34 minuty) :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2859&v=j6kw7ass-uw 

 

A Wy jak radzicie sobie z brakim doraźnej pomocy stomatologicznej w Ełku?

 

Fot. Internet

 

 

6 odpowiedzi na “JEŚLI EŁCZANINA ROZBOLI W NOCY ZĄB POWINIEN UDAĆ SIĘ DO OLSZTYNA”

 1. Czytelnik pisze:

  To jest profesjonalny przekaz informacji dla mieszkańców ,opisany problem może dotyczyć każdego ełczanina i mieszkańca powiatu.Pozdrawiam .Czytelnik.

 2. ełczanin pisze:

  to jest święta prawda,przeżyłem taką sytuację i nikt nie chciał mi pomóc,kazano mi jechać do białegostoku lub olsztyna a to był początek majówki dni wolnych od pracy

 3. Mama pisze:

  Ja przezyłam ból zęba u dziecka w święta. Kazano mi jechać na pogotowie i wypisać antybiotyk a następnie czekać na dzień pracujący. Dziecko spuchnięte. Gotowa byłam jechać do Białegostoku. Co było robić?

 4. W imieniu mieszkańców pisze:

  Mnie chwycił ból w sobotę. W poniedziałek o 10 rano musiałem być na lotnisku. Gdyby nie służba zdrowia jeszcze wtedy działająca w Ełku nie dałbym rady poradzić sobie z bólem. Mieszkańcy potrzebują przywrócenia weekendowej opieki stomatologicznej.

 5. Czytelnik pisze:

  Szanowni czytelnicy dm.elk poproście znajomych aby na swoich Fb wstawili obrady komisji rodziny zdrowia i poltyki społecznej walczmy o lepszą opiekę zdrowotną .Dziekuję

 6. czytelnik pisze:

  Temat ważny, choć są ważniejsze, a co gdy komuś coś się stanie np. w oko w godzinach wieczornych – też jest z tym taki sam problem, a śmiem twierdzić, że jest to sprawa ważniejsza. A co do Pana, który jest wyżej wymieniony – to jest znany raczej nie z tej pozytywnej strony. Wobec czego warto poznać temat służby zdrowia dogłębniej, niż tylko puszczać takie bączki. Redakcja powinna zawsze weryfikować temat z dwóch stron – tak jak to robią (na tą chwilę w jedynej w miarę obiektywnej gazecie w Ełku) profesjonalne media. Pozdrawiam

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015