JEŚLI EŁCZANINA ROZBOLI W NOCY ZĄB POWINIEN UDAĆ SIĘ DO OLSZTYNA

Już niespełna rok mieszkańcy Ełku pozbawieni są doraźnej  pomocy dentystycznej (nocnej), którą kiedyś można było uzyskać w 108 Szpitalu Wojskowym. Dziś żaden mieszkaniec miasta nie ma możliwości skorzystania z nocnych  usług dentysty w ramach NFZ, niezależnie od stopnia nasilenia bólu czy zagrożenia zdrowia. Kwestię tę poruszył na ostatniej  Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej – Radny Miasta Mirosław Sawczyński.

 

1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Ełku informuje, że jeśli rozboli nas nagle ząb powinniśmy udać się do Olsztyna!!!

 

Funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia w Polsce pozostawia wiele do życzenia.  Problemem są nie tylko przepisy prawa! Problemem  jest także etyka lekarska i stosunek lekarzy do pacjenta.  Nie trzeba być specjalistą okulistą, żeby pozostając człowiekiem założyć opatrunek na spuchnięte  oko i nie pozostawiać pacjenta  samemu sobie.

Polecamy transmisję Stowarzyszenia Adelfi z posiedzenia komisji (od 34 minuty) :

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2859&v=j6kw7ass-uw 

 

A Wy jak radzicie sobie z brakim doraźnej pomocy stomatologicznej w Ełku?

 

Fot. Internet

 

 

6 odpowiedzi na “JEŚLI EŁCZANINA ROZBOLI W NOCY ZĄB POWINIEN UDAĆ SIĘ DO OLSZTYNA”

 1. Czytelnik pisze:

  To jest profesjonalny przekaz informacji dla mieszkańców ,opisany problem może dotyczyć każdego ełczanina i mieszkańca powiatu.Pozdrawiam .Czytelnik.

 2. ełczanin pisze:

  to jest święta prawda,przeżyłem taką sytuację i nikt nie chciał mi pomóc,kazano mi jechać do białegostoku lub olsztyna a to był początek majówki dni wolnych od pracy

 3. Mama pisze:

  Ja przezyłam ból zęba u dziecka w święta. Kazano mi jechać na pogotowie i wypisać antybiotyk a następnie czekać na dzień pracujący. Dziecko spuchnięte. Gotowa byłam jechać do Białegostoku. Co było robić?

 4. W imieniu mieszkańców pisze:

  Mnie chwycił ból w sobotę. W poniedziałek o 10 rano musiałem być na lotnisku. Gdyby nie służba zdrowia jeszcze wtedy działająca w Ełku nie dałbym rady poradzić sobie z bólem. Mieszkańcy potrzebują przywrócenia weekendowej opieki stomatologicznej.

 5. Czytelnik pisze:

  Szanowni czytelnicy dm.elk poproście znajomych aby na swoich Fb wstawili obrady komisji rodziny zdrowia i poltyki społecznej walczmy o lepszą opiekę zdrowotną .Dziekuję

 6. czytelnik pisze:

  Temat ważny, choć są ważniejsze, a co gdy komuś coś się stanie np. w oko w godzinach wieczornych – też jest z tym taki sam problem, a śmiem twierdzić, że jest to sprawa ważniejsza. A co do Pana, który jest wyżej wymieniony – to jest znany raczej nie z tej pozytywnej strony. Wobec czego warto poznać temat służby zdrowia dogłębniej, niż tylko puszczać takie bączki. Redakcja powinna zawsze weryfikować temat z dwóch stron – tak jak to robią (na tą chwilę w jedynej w miarę obiektywnej gazecie w Ełku) profesjonalne media. Pozdrawiam

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015