Jeźdźcy przygotowują się do Hubertusa

Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ełk odbędzie się tegoroczny Hubertus organizowany przez Stajnię Janisze. To święto myśliwych, leśników i jeźdźców, a zadaniem jego obchodów jest promowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury i sportu jeździeckiego. W Stajni Janisze świętować będziemy 3 października.

 

Święto patrona myśliwych, leśników i jeźdźców Stajnia Janisze obchodzić będzie po raz drugi. W ubiegłym roku organizowany przez nią Hubertus cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w gronie osób związanych z końmi, ale też wśród mieszkańców Gminy Ełk, którzy swój wolny czas spędzają z rodziną w plenerze.

 

Tegoroczny Hubertus również będzie okazją do dobrej zabawy na świeżym powietrzu dla całych rodzin. Umożliwi też integrację pomiędzy jeźdźcami i miłośnikami koni skupionymi w sąsiednich stajniach. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele Stajni 58 z Siedlisk, Stajni Relaks z Chruściel, Stajni Lisewo z Lisewa oraz z Hodowli Koni Huculskich w Sajzach.
W programie znajdzie się m.in. wzbudzająca wiele emocji wśród kibiców pogoń za lisem. To konkurencja, w której jeden z jeźdźców wciela się w rolę lisa. Do jego rękawa przypina się lisią kitę. Zadaniem pozostałych uczestników jest jej zerwanie. Pogoń wygrywa jeździec, który zrobi to najszybciej. Konkurencja rozpocznie się ok. godz. 12.10.

 

Widowiskowym punktem programu Hubertusa w Stajni Janisze będzie zaplanowany na godz. 12.40 kadryl konny w efektownych strojach przygotowany i zaprezentowany przez amazonki z Janisz. O godz. 13 jeźdźcy wyruszą w teren, a pół godziny później rozpocznie się Bieg św. Huberta o Puchar Wójta Gminy Ełk. Nie zabraknie też ogniska i grilla z ciepłym poczęstunkiem dla wszystkich uczestników spotkania.

 

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Jego obchody jeźdźcy organizują na zakończenie sezonu. Dla myśliwych jest ono inauguracją jesienno-zimowego sezonu polowań. Nazwa tego święta pochodzi od imienia św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Marriu

  Ja bym zamiast kładeczki zrobił przejście podzi ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015