Jutro akcja „SMOG”. Policjanci będą mieli oko na kopcące auta.

Środa 17 lipca na polskich drogach upłynie pod znakiem policyjnej akcji „SMOG”. Będą to działania kontrolno-prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochrony środowiska.

 

Uwagę policjantów szczególnie przykują naruszenia przepisów ruchu drogowego polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu i pieszym na pasach oraz niedostosowaniu prędkości warunków panujących na drodze.

 

Funkcjonariusze przyjrzą się też bliżej pojazdom, których stan techniczny jednoznacznie wskazuje na nieprawidłowe funkcjonowanie silnika lub uszkodzenia w układzie wydechowym. W pracy wykorzystają dymomierze i analizatory spalin. W przypadku, gdy zostaną stwierdzone nieprawidłowości, policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny, a samochód nie zostanie dopuszczany do dalszej jazdy.

 

Źródło: KGP

Jedna odpowiedź do “Jutro akcja „SMOG”. Policjanci będą mieli oko na kopcące auta.”

  1. Krystyna70 pisze:

    A może następną akcję policja przeprowadzi pod kątem dymiących kominów.Teraz pół biedy, ale kiedy zacznie się okres grzewczy, to z osiedli domków jednorodzinnych SMOG idzie jak fale tsunami.Okna nie można otworzyć, bo zamiast przewietrzyć mieszkanie, nachodzi nas fala smrodu.A domki, to nie samochody, nie uciekną przed kontrolą.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015