Każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Sierpień w Ełku nie będzie nudny.

Wspinaczka, przygoda z piłką ręczną, podglądanie rzeźbiarzy przy pracy – to tylko część propozycji, które pomogą nam atrakcyjnie spędzić drugą część wakacji. Po lipcu bogatym w wydarzenia, sierpniowej nudy obawiać się nie musimy.

 
W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku gości plener rzeźbiarski. Tam do 30 lipca w godz. 10-18 możemy podglądać artystów, którzy swoje dzieła stworzą z polnych kamieni. Propozycję dla młodych ełczan przygotował Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak”. To bezpłatne zajęcia, które odbywają się w każdy Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kolbego 11 w Ełku w każdy wtorek i czwartek w godz. 17 – 18.30. Zajęcia organizowane są w ramach akcji przeciw dopalaczom i narkotykom. Zabawa z piłką ręczną połączona jest z kampanią informacyjną na temat zagrożeń wynikających z zażywania tych substancji.

 
Wspinaczkę na wakacje poleca Ełckie Stowarzyszenie Wspinaczkowe „Climbers”. W bezpłatnych zajęciach może wziąć udział każdy chętny. Odbywają się one w hali Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku. Spotkania zaplanowano na: 2, 9, 23 i 30 sierpnia oraz 6 września. Zajęcia odbywają się w godz. 10-13. Projekt realizowany jest w w ramach grantu miejskiego „Wspinaczka – sport dla wszystkich”.

 
Warto też zajrzeć do kalendarza wakacyjnych wydarzeń. Gratkę dla siebie znajdą tam m.in. miłośnicy sportu, kina, koncertów i motoryzacji. Na plaży miejskiej 7 sierpnia bawić się będziemy z grupą Myslovitz. Muzyka wielokrotnie zabrzmi również w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury i na Placu Jana Pawła II. W każdy wtorek miłośnicy filmów spotykają się w amfiteatrze na seansach Mazurskiego Kina pod Gwiazdami. 15 sierpnia czeka nas druga edycja Nocy na Promenadzie. Dzień później będziemy kibicować uczestnikom wyścigu kolarskiego SK bank Mazovia MTB Marathon, a 23 sierpnia po raz ósmy wystartuje Półmaraton Ełcki.

 
tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015