Kierowca uciekał przed policją. Był pijany. Nie miał prawa jazdy.

Policjanci zatrzymali 28-latka, który w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania pojazdem przyjechał Ełku cudzym samochodem. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli drogowej. Przed policyjnym radiowozem najpierw uciekał autem, a później piechotą. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Policjanci patrolując w nocy miasto zauważyli samochód, do którego wsiadło dwóch mężczyzn i odjechało „z piskiem opon”. Zaniepokojeni zachowaniem kierowcy policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca audi przyspieszył i zaczął uciekać przed radiowozem.

 

Policjanci pojechali za audi i po kilku minutach, przy wsparciu kolejnego patrolu, uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Mężczyzna mimo to nie poddał się. Wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę piechotą. 28-latka dogonił i obezwładnił jeden z policjantów.

 

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami. Jednocześnie okazało się, że samochód, który prowadził, nie należy do niego. Policjanci ustalili, że 28-latek wziął go od swojej znajomej, nie informując jej o tym.

 

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat. Musi liczyć się też z zapłatą wysokiej grzywny.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015