Kierowca uciekał przed policją. Był pijany. Nie miał prawa jazdy.

Policjanci zatrzymali 28-latka, który w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania pojazdem przyjechał Ełku cudzym samochodem. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli drogowej. Przed policyjnym radiowozem najpierw uciekał autem, a później piechotą. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Policjanci patrolując w nocy miasto zauważyli samochód, do którego wsiadło dwóch mężczyzn i odjechało „z piskiem opon”. Zaniepokojeni zachowaniem kierowcy policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca audi przyspieszył i zaczął uciekać przed radiowozem.

 

Policjanci pojechali za audi i po kilku minutach, przy wsparciu kolejnego patrolu, uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Mężczyzna mimo to nie poddał się. Wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę piechotą. 28-latka dogonił i obezwładnił jeden z policjantów.

 

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami. Jednocześnie okazało się, że samochód, który prowadził, nie należy do niego. Policjanci ustalili, że 28-latek wziął go od swojej znajomej, nie informując jej o tym.

 

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat. Musi liczyć się też z zapłatą wysokiej grzywny.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015