„Kierunek: Przyszłość” – parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Ełk

 

Senator Bogdan Klich oraz posłowie: Krzysztof Truskolaski, Małgorzata Niemczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Piotr Borys skorzystali z zaproszenia posłanki Anny Wojciechowskiej i odwiedzili Ełk. We wtorek 17 sierpnia parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami miasta i powiatu ełckiego w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wizyta miała związek z programem „Kierunek: Przyszłość”.

 

Proces degeneracji obecnej władzy przebiega bardzo szybko – mówił na spotkaniu z ełczanami senator Bogdan Klich. Parlamentarzysta odniósł się m.in. do negocjacji środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy, który nadal czeka na akceptację. Zdaniem Klicha, nie jest to przypadek.

 

– Trudno dowierzać takiej władzy, która nie chce by wydawanie takich środków było monitorowane – uważa senator Klich. – W dokumencie, który został przesłany do Brukseli już wiele tygodni temu mowa jest tylko o tym, że taki monitoring się odbędzie przy udziale przedstawicieli środowisk samorządowych, ale nie ma tam nic dotyczącego reguł, którymi ten monitoring będzie kierowany i jak będą wyglądały instytucje prowadzące ten monitoring.

 

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odnieśli się w Ełku do rządowego programu „Polski Ład” – jak podkreślił poseł Piotr Borys, jest „to bardzo kosztowny program szczególnie dla samorządów, a koszty poniesiemy wszyscy”.

 

– Każda złotówka odebrana gminie jest odebrana mieszkańcom, lokalnej społeczności – mówił podczas spotkania w Ełku Piotr Borys. – Nie ma na to zgody.

 

Z kolei posłanka Małgorzata Niemczyk zauważyła, że rządowy „Polski Ład” dotkliwie dotknie przedsiębiorców poprzez podniesienie kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

– W czasie kryzysu wywołanego pandemią rząd podnosi podatek mikro, małym i średnim firmom z 19 procent do 28 pod pretekstem wzrostu składki zdrowotnej – mówi posłanka Niemczyk. – Tak wygląda „Polski Ład”. My chcemy 15-procentowego podatku CIT dla wszystkich i zwolnienia przez 5 pierwszych lat z podatku wszystkich osób, bez względu na ich wiek.

 

Gospodyni spotkania, posłanka Anna Wojciechowska zwróciła uwagę uczestników na sytuację rolników, którzy w ramach protestu wyszli w okolicach Ostródy na krajową „piętnastkę”.

 

– Rolnicy pozostawieni zostali samym sobie – mówi posłanka Wojciechowska. – W tej chwili nikt nimi się nie interesuje. Na ostatniej komisji dowiedziałam się, że propozycja złożona hodowcom trzody to cena 1 zł za kilogram żywca w skupie.

13 odpowiedzi na “„Kierunek: Przyszłość” – parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzili Ełk”

 1. xmen pisze:

  Tylko ośmieszają tymi wypowiedziami.

 2. werte pisze:

  Już 8 lat PO rządziło, mieli nawet swojego prezydenta. Nigdy na Was nie zagłosuję

 3. Wyborca PO pisze:

  Największą tragedia naszej ojczyzny jest PiS. Dziękujemy Pani Annie za możliwość porozmawiania z naszymi posłami. PiS już rządzi 6 słownie sześć lat i widzimy jakie złodziejstwo się odbywa. Korupcja, nepotyzm spółki dla kolesi 40 tys zł miesięcznie za powrót zbuntowanego posła do partii. Takiego rozkradania nigdy nie było nawet za komuny.

 4. W. Markowski pisze:

  Werte, a kto cię prosi o głos.

 5. Awr pisze:

  Markowski każdy ma prawo komentować. Ten portal wspiera Wojciechowska, więc niech będą pochwały i krytyka.

 6. ah pisze:

  PO, KO i Tusk to samo zło dla Polski. Donald Franciszek Tusk przyznał, że nawet Polakiem nie jest, tylko zawodowym Niemcem. Po niemiecku dziękował CDU partii niemieckiej, która go wspierała. 8 lat polityka PO była skierowana nie dla dobra naszego kraju, tylko dla dobra polityki niemieckiej. Był typową marionetką w rękach Angeli Merkel. Jak objął „wysokie” stanowisko w parlamencie UE, to był w oczach Junckera pośmiewiskiem i zwykłym lokajem podającym płaszcze i marynarki.

 7. Krzychu pisze:

  PO rządzilo 8 lat kradli ale się nie dzielili PiS kradnie ale się dzieli.

 8. Art.med pisze:

  Nikt nigdy tak nie kradł jak PiS.przyzmal to sam prezes mówiąc o nepotyzmie.

 9. venom pisze:

  Kolejna inwestycja PiSu : 1,3 mld zł PiS wysadzi w powietrze w Ostrołęce. Zaraz będzie budowa CPL… znowu sztandarowa.
  Co do PO/KO – potrzebny wam jest taki PRowiec jakiego ma PiS, bo reagujecie na tematy rzucane przez Jarka i po tygodniu nie ma tematu. Zobaczcie ile tematów rzucił Jarek, pokrzyczeliście i… cisza. Sami nie potraficie nic zapoczątkować.
  Jaką pomoc proponujecie przedsiębiorcom w związku z łupieżczą działalnością reżimu w ramach Polskiego (niedo)władu?

 10. Red pisze:

  Tenah to jakiś debil

 11. Joanna Bielska pisze:

  Koniec pisuarów cuchnących bliski.

 12. ah pisze:

  Znam jednego Red’a i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie Ty?

 13. Stan.M pisze:

  Pokazałem wpis „ah” psychiatrze, odparł ze to przypadek beznadziejny.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu na zgłoszenia do Nagrody „Ełcki Bocian”
  Starostwo Powiatowe w Ełku przedłuża termin na...
Powiat Ełcki Społeczna Rada Seniorów województwa powołana
Zuzanna Obrycka została reprezentantem powiatu ełckiego w...
Powiat Ełcki Poprawia się stan sieci dróg powiatu ełckiego
Trwa modernizacja drogi powiatowej nr 1864N na odcinku...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2022/2023
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015