Klient okradł klienta w sklepie budowlanym

Zobaczył kopertę w sklepie i gdy okazało się, że wewnątrz są pieniądze – ukradł ją. Działania policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania podejrzanego. Policjanci odzyskali blisko 14 tys. złotych i już zwrócili je pokrzywdzonemu. 43-latkowi za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

– Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (24 marca – red.) w sklepie budowlanym – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Z przedstawionych przy zgłoszeniu okoliczności wynikało, że klient zamierzał kupić potrzebne mu materiały budowlane i przygotował do tego pieniądze w kopercie. W trakcie rozmowy ze sprzedawcą wyjął kopertę ze swojej kurtki i położył na kartonie obok lady. Tego dnia nie dokonał jednak planowanych zakupów. Po wyjściu ze sklepu zorientował się, że zapomniał o kopercie. Gdy wrócił, jego własności już nie było. Mężczyzna stracił 20 tys. złotych.

 

Policjanci wyjaśniając to zdarzenie ustalili, kto mógł dopuścić się kradzieży. Ustalenia opierały się głównie na działaniach operacyjnych.

 

– Dwa dni później podejrzany mężczyzna został przez policjantów zatrzymany – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – To 43-latek, który od niedawna wynajmuje mieszkanie w Ełku. Jak się okazało mężczyzna też był klientem tego sklepu. Podczas zakupów zauważył kopertę, lecz zamiast oddać zgubę – ukradł ją.

 

Policjanci odzyskali prawie 14 tys. złotych i przekazali prawowitemu właścicielowi. 43-latek usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015