Kobieta przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł

Na uznanie zasługuje postawa mieszkanki Ełku, która do oficera dyżurnego ełckiej komendy przyniosła znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł i dokumenty. Pieniądze i pozostałe rzeczy trafiły już do właściciela.

Na uznanie zasługuje reakcja mieszkanki  Ełku, która do oficera dyżurnego ełckiej komendy przyniosła znaleziony w punkcie opłat portfel. Jak się okazało, w środku było ponad 1.600 zł i dowód osobisty właściciela.  Jeszcze tego samego dnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ełku pieniądze i pozostałe rzeczy, przekazali właścicielowi, który nie krył radości z ich odzyskania.

Bez wątpienia taka postawa kobiety to przykład uczciwości godnej naśladowania

2 odpowiedzi na “Kobieta przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł”

  1. Głos rozsądku nt życia społecznego pisze:

    I teraz tak: jeśli ten kto zgubił nie dał choćby 100pln tej Pani to wstyd. Bo pokazuje się w ten sposób że uczciwość nie popłaca, z prostego rachunku wynika, że mogła mieć 1600pln jako złodziejka. Możecie mówić, że trzeba być bezinteresownym, ale aby bezinteresowna uczciwość zaistniała, należy wyrobić najpierw zwykłą uczciwość w społeczeństwie. A najlepszym bodźcem oprócz pochwały jest również nagroda. Swoją drogą Pani wykonała też pewną pracę, fatygując się na komendę ze zgubą. Poza tym z takiej nagrody płynie również nauczka dla osoby, która rzecz zgubiła, aby bardziej pilnowała swoich rzeczy. W przeciwnym wypadku czeka ją opłata za głupotę i roztargnienie.

  2. Prosty wniosek : pisze:

    Najlepiej na miejsce znalezienia wezwać policję – bo jeszcze właściciel zguby posądzi cię o kradzież! – a funkcjonariusze mogliby też „podpowiedzieć” właścicielowi zguby o… nagrodzie dla znalazcy – tzw. „10% znależnego”.

Powiat Ełcki Zadbaj o swoje zdrowie
Zachęcamy kobiety do udziału w akcji ,,Chcę mieć pewność, że...
Powiat Ełcki Europejskie staże uczniów „Mechaniaka”
W Hiszpanii trwają właśnie zagraniczne staże zawodowe uczniów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015