Kobieta przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł

Na uznanie zasługuje postawa mieszkanki Ełku, która do oficera dyżurnego ełckiej komendy przyniosła znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł i dokumenty. Pieniądze i pozostałe rzeczy trafiły już do właściciela.

Na uznanie zasługuje reakcja mieszkanki  Ełku, która do oficera dyżurnego ełckiej komendy przyniosła znaleziony w punkcie opłat portfel. Jak się okazało, w środku było ponad 1.600 zł i dowód osobisty właściciela.  Jeszcze tego samego dnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ełku pieniądze i pozostałe rzeczy, przekazali właścicielowi, który nie krył radości z ich odzyskania.

Bez wątpienia taka postawa kobiety to przykład uczciwości godnej naśladowania

2 odpowiedzi na “Kobieta przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było ponad 1.600 zł”

 1. Głos rozsądku nt życia społecznego napisał(a):

  I teraz tak: jeśli ten kto zgubił nie dał choćby 100pln tej Pani to wstyd. Bo pokazuje się w ten sposób że uczciwość nie popłaca, z prostego rachunku wynika, że mogła mieć 1600pln jako złodziejka. Możecie mówić, że trzeba być bezinteresownym, ale aby bezinteresowna uczciwość zaistniała, należy wyrobić najpierw zwykłą uczciwość w społeczeństwie. A najlepszym bodźcem oprócz pochwały jest również nagroda. Swoją drogą Pani wykonała też pewną pracę, fatygując się na komendę ze zgubą. Poza tym z takiej nagrody płynie również nauczka dla osoby, która rzecz zgubiła, aby bardziej pilnowała swoich rzeczy. W przeciwnym wypadku czeka ją opłata za głupotę i roztargnienie.

 2. Prosty wniosek : napisał(a):

  Najlepiej na miejsce znalezienia wezwać policję – bo jeszcze właściciel zguby posądzi cię o kradzież! – a funkcjonariusze mogliby też „podpowiedzieć” właścicielowi zguby o… nagrodzie dla znalazcy – tzw. „10% znależnego”.

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: ech

  ełczanie, żal mi was. wasze dobro wspólne - ich ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: katolik

  Ja tam się modle za Radę Powiatu, żeby była mn ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: Rozważny

  Trzeba było się uczyć wtedy ze zrozumieniem by ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: Koleś

  Dajesz Dzienis. ...

 • NOWY OBIEKT EŁCKIEGO MOS – u OFICJALNIE OTWARTY: Ala

  Dotyczy to rady miasta i rady powiatu. ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015