KOLEJNE PUNKTY PROGRAMU WYBORCZEGO ANNY WOJCIECHOWSKIEJ

Dzisiaj (9.10.2018 ) w godzinach przedpołudniowych odbyła się kolejna konferencja prasowa Anny Wojciechowskiej, podczas której kandydatka na prezydenta Ełku rozwinęła szczegółowo następne punkty programu wyborczego.: „Zdrowie, profilaktyka zdrowotna i polityka społeczna”, „Edukacja i kultura”, „ Sport, turystyka i wypoczynek”.

 

 

Obietnicy bez pokrycia jak twierdzi  – mówi zdecydowanie nie.  Stawia na miasto, które nikogo nie wyklucza. Wśród pomysłów Anny Wojciechowskiej pojawiła się m.in.  Karta Samotnego Rodzica oraz bezpłatna komunikacja miejska dla seniorów i dzieci.

Absolutną koniecznością zdaniem kandydatki jest oczyszczenie wody w jeziorze i jego rekultywacja. Tu jako pomocne wskazuje środki z programu Life + oraz programów RPO. Zaznacza, że chciałaby aby otwarcie ośrodka egzaminacyjnego dla kandydatów na kierowców w naszym mieście stało się faktem, a nie tylko marzeniem, czy obietnicą bez pokrycia.

W  okresie letnim promenadę chciałaby zamienić w  deptak, gdzie  ruch byłby możliwy tylko dla pieszych i rowerzystów.

 

 

 

 

 

– W naszym mieście funkcjonuje już karta dużej rodziny – Karta 3+ oraz Karta Seniora. Są to programy lojalnościowe, które pogłębiają więź z miejscem zamieszkania, z Ełkiem. Stworzę również Kartę Samotnego Rodzica, która obejmowałaby ulgi i dofinansowania dla osób samotnie wychowujących dzieci. Każdy rodzic wie ile trudu trzeba włożyć
w wychowanie dziecka, proszę sobie wyobrazić, że jest on jeszcze większy kiedy dziecko wychowuje się w pojedynkę, z iloma przeciwnościami trzeba się zmierzyć. Karta Samotnego Rodzica to łatwiejszy dostęp do kultury, zajęć dodatkowych, zniżki na zakupy. Chciałabym, aby rodzic samotnie wychowujący swoje pociechy wiedział, że może liczyć na wsparcie i czuł się doceniony.

 

Kolejny pomysł to bezpłatna komunikacja miejska dla seniorów i dzieci.

– Seniorzy w Ełku są bardzo aktywni. Niestety nie każdy z nich dysponuje własnym transportem, nie każdy ma rodzinę, która o niego zadba. Przemieszczanie się po mieście nierzadko bywa utrudnione przez stan zdrowia. Komunikacja miejska często jest jedynym sposobem dotarcia na miejsce spotkania z przyjaciółmi. Dlatego tak ważne jest zapewnienie Seniorom bezpłatnego transportu. Chcę aby bezpłatny transport objął również dzieci, które korzystają ze środków komunikacji miejskiej aby dotrzeć do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Zachęcajmy nasze dzieci do rozwoju ułatwiając im dostęp do edukacji.

 

 

W swoim programie dużą uwagę poświęca także aktywizacji seniorów.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że starość może być straszna jeśli jest samotna. Jesień życia powinna być pełna nowych wrażeń, w końcu to czas kiedy wreszcie powinniśmy mieć czas na wszystko. Aktywizacja Seniorów i wspieranie ich działań kulturalnych, społecznych – jest niezwykle ważna dla naszej społeczności. Stawiam na spotkania integracyjne. Ważne jest to aby miejsc do spotkań było jak najwięcej i żeby nie były one ulokowane tylko w centrum. Utworzę więc świetlice osiedlowe, które będą miejscami międzypokoleniowymi. Zajęcia w świetlicach i czas dla Seniorów organizować mogą Stowarzyszenia prężnie działające w Ełku. Cudownie byłoby, aby takie miejsce było otwarte dla wszystkich, żeby młodzi ludzie zechcieli przyjść i skorzystać z doświadczeń starszych osób, a starsi mogli uczyć się od młodych jak funkcjonować w świecie technologicznych nowinek. Inspirujmy się wzajemnie, bądźmy otwarci na nowe doświadczenia i drugiego człowieka – mówiła

 

 

W kwestii ochrona zdrowia i profilaktyki Anna Wojciechowska akcentuje możliwości płynące z odpowiedniego wykorzystania funduszy unijnych (m.in. programy regionalne RPO oraz Ministerstwa Zdrowia). Proponuje stworzenie w Ełku programów profilaktycznych ochrony zdrowia.

Zauważa także brak Centrum Rehabilitacji, z którego mogłyby korzystać osoby niepełnosprawne, ale nie tylko.

– Ełczanie nie powinni wyjeżdżać poza miasto aby skorzystać z usług rehabilitacyjnych, albo musieć się decydować się na opiekę prywatną. Zadbam o tych, którzy muszą stoczyć bardzo ciężką walkę  o zdrowie, sprawność i godne życie.

Jako ważny element podkreśla ochronę naszego zdrowia psychicznego. Jak mówi nauczyciele wskazują na potrzebę stworzenia poradni, do której można byłoby kierować dzieci i młodzież potrzebujące konsultacji, rozmowy, terapii.

– Bezpłatna pomoc psychiatryczna jest również potrzebna osobom borykającym się z problemem bezdomności, uzależnień, depresji. Nie każdego stać na prywatne konsultację, nie każdy może pozwolić sobie na terapię, naszym obowiązkiem jest reagować i zrobić co w naszej mocy aby pomoc do nich dotarła.

 

 

W temacie edukacji stawia zasadnicze pytanie: czy nasze miasto jest odpowiednio przygotowane i posiada odpowiednią sieć placówek edukacyjnych?

– Ełk to miasto, w którym na ulicach co chwila napotyka się młode matki z dziećmi. Ten widok bardzo cieszy, ale budzi również refleksję. Te maluchy już niedługo będą musiały pójść do żłobka, przedszkola i w końcu do szkoły. Jednym z podstawowych założeń mojego programu jest zweryfikowanie naszej sytuacji i przystosowanie się do potrzeb mieszkańców. Chcę aby dzieci uczyły się w odpowiednich warunkach, w szkołach, które nie są przepełnione, są odpowiednio wyposażone i posiadają szafki, dzięki którym nasze dzieci nie będą musiały obciążać swoich pleców dodatkowymi kilogramami. Chcę, żeby dzieci uczyły się w szkołach, do których prowadzą bezpieczne ścieżki. Moim marzeniem jest aby edukacja przynosiła dzieciom autentyczną radość. W Ełku istnieje już Uniwersytet Trzeciego Wieku, we współpracy
z odpowiednimi stowarzyszeniami i specjalistami chciałabym powołać Uniwersytet Dzieci, który zapewni najmłodszym zajęcia pozaszkolne, rozbudzi ich ciekawość i pomoże ukierunkować zainteresowania.

 

Z edukacją nierozerwalnie łączy się kultura.

– Młodzi ludzie w naszym mieście są utalentowani
i warto pomóc im rozwinąć skrzydła. Jednym z moich założeń jest stworzenie przestrzeni,
w której ełccy artyści, zarówno ci młodzi jak i ci uznani, będą mogli rozwijać swoje pasje
i prezentować twórczość. Chciałabym aby doświadczeni artyści mieli możliwość pracy
z młodymi, aby powstało miejsce, w którym opowiedzą o swoich doświadczeniach, wymienią się wiedzą, zaprezentują prace i będą mogli przebywać w sowim towarzystwie, tak aby każdy mógł nie tylko podziwiać kulturę, ale też z niej czerpać i na nowo tworzyć. Najważniejsze dla mnie jest to, aby ta artystyczna przestrzeń nie generowała sztucznych granic, ale likwidowała wszelkie przeszkody dla tych, którzy kochają kulturę i kochają tworzyć. Warto pomyśleć również o stworzeniu specjalnych programów dla wolontariuszy, którzy mogliby zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje zainteresowania poprzez bezpośredni kontakt z kulturą
w naszym mieście. Jednym z pomysłów, który zrodził się podczas spotkań z mieszkańcami Ełku jest stworzenie programu, który ułatwiałby dostęp do kultury osobom niepełnosprawnym. Chciałabym aby ich kontakt z kulturą nie był okazjonalny, ale cykliczny, różnorodny i maksymalnie ułatwiony. Postarajmy się, aby Ełk był miastem, które nikogo nie wyklucza
i ułatwia integrację wszystkim grupom społecznym. Kluczowa będzie pomoc stowarzyszeń
i pozyskanie odpowiednich funduszy.

 

 

Ostatnie omówione na dzisiejszej konferencji dziedziny to: sport, turystyka i wypoczynek.

– Aby dosłownie „wyjść” naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów chciałabym aby
w okresie letnim promenada stała się deptakiem, a ruch był możliwy tylko dla pieszych
i rowerzystów. Jest to rozwiązanie, które funkcjonuje w różnych miejscach w Polsce, a nasza promenada tylko by na tym zyskała.

Strefa SLOW – to nowoczesne i bardzo popularne podejście
do turystyki. Miejsce nad jeziorem stworzone do wypoczynku, wyposażone w hamaki, leżaki, inteligentne ławki solarne z ładowarkami do urządzeń elektronicznych (laptopy, telefony itp.). Letnie miesiące to okres, w którym nad jeziorem trudno znaleźć kawałek wolnej przestrzeni aby wypocząć. Ten widok cieszy, bo udowadnia, że potrafimy korzystać z uroków naszego miasta, dzięki strefie SLOW będzie to jeszcze przyjemniejsze.

 

 

 

Absolutną koniecznością zdaniem Anny Wojciechowskiej  jest oczyszczenie wody w jeziorze i jego rekultywacja. Tu jako pomocne wskazuje środki z programu Life + oraz programów RPO.

Ełczanie od lat słyszą o stworzeniu ośrodka egzaminacyjnego dla kandydatów na kierowców w naszym mieście. Czas aby otwarcie tego ośrodka stało się faktem, a nie tylko marzeniem, czy obietnicą bez pokrycia. Młodzi ludzie, aby zdać egzamin na prawo jazdy muszą udać się do Łomży lub Suwałk. Mam nadzieję, że ełczanie już niebawem ten egzamin zdawać będą w swoim rodzinnym mieście.

 

 

 

 

 

92 odpowiedzi na “KOLEJNE PUNKTY PROGRAMU WYBORCZEGO ANNY WOJCIECHOWSKIEJ”

 1. wyborca pisze:

  Dziwna jakaś ta kandydatka. Kandyduje z listy PO i NOWOCZESNA, ale odnoszę wrażenie że wstydzi się tego chyba bo jakoś loga na plakatach nie widać Popiera ją SLD. Wszystkie partie sa za rozdziałem Kościoła od Państwa, a w Ełku najwięcej jej plakatów wisi na instytucjach kościelnych. Absolutnie tego nie kupuję. Pani Wojciechowska kandyduje z listy PO i Nowoczesnej które podobno walczą o wolnośc słowa a Pani Anna kasuje negatywne wpisy na swoim profilu i blokuje osoby które ja krytykują. Dziwna kandydatka dziwnej koalicji.

 2. Tuwima pisze:

  Slogan szkoła na Tuwima z ust kandydatki PO Pani Ani to kpina z nas wyborców. Pytam czy przypadkiem to nie Pani Ani kolega z PO był Starostą kiedy sprzedano dla dewelopera działkę na Tuwima na której miała być szkoła? Czy wtedy starostą nie był członek PO Krzysztof Piłat? Bardzo PO dbała o dzieci, olała nas rodziców w sprawie referendum odnośnie 6 latków, ale jak ich odsunęli wyborcy od koryta to i o szkołach sobie przypomnieli i o dzieciach i o nas rodzicach. Pani Aniu czy prawdą jest ze to pan Starosta z PO Krzysztof Piłat sprzedał dla dewelopera działkę na której zgodnie z planem miała stanąć szkoła? Czy może to jakaś inna PO niż ta która teraz popiera Panią?

 3. Ania pisze:

  Obiecanki, sprzeczności i najzwyczajniejsza obłuda taki jest Program kandydatki PO i Nowoczesnej. Oczywiście chciałbym mieć kluby seniora i świetlice na każdym osiedlu, wyciągi narciarskie, bezpłatne parkingi podziemne, kilka uczelni wyższych na terenie miasta, bezpłatne autobusy, rehabilitacje i masę jeszcze innych rzeczy, a to wszystko przy mniejszych lub może nawet zerowych podatkach lokalnych – hmm tylko czy to co proponuje kandydatka PO i Nowoczesnej jest realne?

 4. Janusz pisze:

  Można obiecać wszystko, więcej zieleni, więcej parkingów, narty wodne, lepsze zarobki, parkingi wielopoziomowe na każdym osiedlu, darmowe autobusy. PO pobija wszystkich w obietnicach, tylko co z realizacją i tu jest już beznadziejnie prawda? Zauważyliście ze ten program jest sprzeczny ze sobą w wielu punktach?

 5. Misiu pisze:

  To masz prezydent zmieniła plan aby bloki powstały.

 6. Julita pisze:

  Obecny prezydent ma poparcie Pisu. Czemu o tym nie piszecie?

 7. Mateusz pisze:

  Żałosne ciagle poptwarzacie klakiery -Kandydatka Po. Nie wiecie jak się nazywa? Wole ja niż was którzy wstydzą się popracia Pis

 8. Dariusz pisze:

  Zdecydowanie wybieram Andrukiewicza. Podoba mi się miasto i jego rozwój, a obietnice Wojciechowskiej to najzwyczajniejsze brednie wyborcze. Co Ona robila przez ostatnie lata? Przypomniała sobie przed wyborami, obiecywać każdy umie.

 9. Czas zmian pisze:

  Nareszcie kandydatka, która pokazuje, że można dokonać zmiany. W poprzednich wyborach, tak naprawdę nie było na kogo głosować, teraz już JEST. Bardzo dobre podejście do seniorów jak i młodych, zapewne za chwilę kontrkandydat odniesie się do tego i być może powieli część założeń programowych. Krytyczne wpisy świadczą, że kandydatka jest mocna. Słyszałem od osób z otoczenia obecnej władzy, że jest straszne ciśnienie na pisanie krytycznych komentarzy wobec kandydatki. Przypomina to ogólnopolskie wybory prezydenckie, gdzie padały zarzuty o rzeszy hejterów, którzy mieli pisać na korzyść obecnego prezydenta. Rozbawiła mnie dziś również informacja, że Dobro Wspólne to jedyny komitet bezpartyjny. Takiego komitetu to faktyczne ze świecą szukać, szybko zapominają jak są powiązani z PiS, popierali oficjalnie już w 2014r., a prezydent otrzymał poparcie teraz. Szybko zapominają o swojej koleżance, która jest teraz senatorem pisu. Obłuda i jeszcze raz obłuda.

 10. Grzegorz pisze:

  Zdecydowanie trzeba podkreślać kto z jakiej listy kandyduje
  1. Anna Wojciechowska PO i Nowoczesna
  2. Tomasz Andrukiewicz Dobro Wspólne
  3. Anita jakaśtam – porozumienie Gowina

 11. Anonim pisze:

  Głupkowaty ten program jakiś, podobnie jak cały program PO.

 12. Dan pisze:

  Andrukiewicz to pisior. Jest to zamieszczone na stronach pisu i Pana Posła Kossakowskiegom

 13. Jan pisze:

  Pani Wojciechowska ma pani poparcie Ełczan. Klika DW umiera. Program pani to konkrety. A Andruk mdleje że strachu. Już go nie można zrozumieć. Głosujemy na Wojciechowską. Przyjdzie wreszcie zmiana. 12 lat zmarnowane.

 14. Ania pisze:

  Na karcie do głosowania bedzie napisane Andrukiewicz Dobro Wspólne, Wojciechowska PO i Nowoczesna i tyle w temacie.

 15. Dar. M pisze:

  Andrukiewicz to pisior. Na własne życzenie był po nominacje na Nowogrodzkiej. Na stronach pisu jest oficjalna informacja Andrukiewicz to pełnoprawnym pisior marzył by być pisiorem i iść do Sejmu z listy pis.
  .

 16. Wyborca pisze:

  Pisior Andruk zadłużył. Miasto na 100 mln 11 mln odsetek roczniedla banku. Sprzedał ostatnie dwa skwery przy Armii Krajowej gdzie odpoczywali emeryci. Brat Starosty prezesem MZK. Cdn.

 17. Danka pisze:

  Pani Anno kobiety są też z Panią, MA pani nasze Głosy. Nigdy nie dali szans kobietom w Elku. Teraz popieramy panią.

 18. To. D pisze:

  Wreszcie będzie zmiana I stres pracowników zniknie. Dziś pracownicy urzędu idą tam jak na skazanie. Wiem bo mamy sąsiadkektóra tam pracuje. Pobory niskie i strach powiedzieć co się myśli. Można usłyszeć. Wy jesteście od roboty ja tu jestem od myślenia. Tak tak panie prezio. Już po Panu.
  .

 19. Anonim pisze:

  Pogodnić tych urzedasów, niech idą na budowę pracować jjk im sie nie podoba.
  Bronek już powiedział że jak sie nie podoba niech zmieniają pracę. PO ma w poważaniu wszystkich a już na pewno urzędników.

 20. Tadeusz G. pisze:

  Znajomy z PO mówi że straszna panika w sztabie Wojciechowskiej. Liderzy PO zobaczyli że jej program i program szefa ełckiej PO jest sprzeczny. Wyborcy przyłapali ich na kłamstwie. Ale przecież to nie pierwszy raz.

 21. `T..... pisze:

  Panie Tomku ma pan mój głos. Ełk zmienił się, buduje się dużo mieszkań, powstają firmy, przybywa mieszkańców. Takie są fakty. Trzeba wiele złej woli żeby tego nie zauważyć. Czytam tu masę negatywnych wpisów. Nie rozumiem tego. Miasto naprawdę się rozwija. Prowadzę firmę która zatrudnia ok 20 pracowników, nie jestem powiązany z żadną władzą i widzę ogromną pracę włożoną w rozwój miasta. Panie prezydencie oby tak dalej!!

 22. Marek pisze:

  Wojciechowska zdecydowanie. Dosyć 12 lat bawienia sie w rzadzenie. Nic nie wybudowano przez ten czas konkretnego. Tylko światełka, balony, sztuczne ognie. Wszystkie problemy chowane. Afery chowane pod dywan. Kolesie na stanowiskach np. dyr z parku technologicznego albo wiceprezydent., który w tajeemniczy sposób sie pojawil i w taki sam zginął. Zero wiedzy i kompetencji oprócz gier w telefonie i w piłkę przy biurku. To co prezio zrobił to dzieki srodkom z UE, ktore pozyskiwala mu równiez Wojciechowska. W urzędzie jest całkowity zakaz udzielania jakiejkolwiek informacji przez urzedników. Narobił Prezio sobie szkolen i teraz sie czuje jak własciciel miasta. Ludzie sa zastraszeni. Wszyscy boja sie. Boja sie odejść bo wszystko wyjdzie na jaw. Ale madzry ludzie wiedzą.

 23. Anonim pisze:

  Do Marka. hahaha. A jaka Ty firme prowadzisz z 20 osobami. Ile im płacisz, że Tobie tak dobrze idzie. Pewnie ukrainców za 1200 zl/miesiąc

 24. do Anonima pisze:

  Dla głoupowatego człowieka wszystko jest głupie .

 25. Powiec pisze:

  Wszyscy którzy narzekają na zarobki niech posłuchają Bronisława Komorowskiego z PO i zmienią pracę, tylko na taką aby zarabiali więcej niż 6 tysięcy miesięcznie bo kolejna przedstawicielka PO Elżbieta Bieńkowska powiedziała że to niemożliwe żeby ktoś za mniej niż 6 tysięcy pracował. Pamiętajmy przy urnach o tych wypowiedziach elity PO.

 26. Jarecki pisze:

  Oj ile hejterów pani Wojciechowskiej się odezwało 🙂 Oj jak wszystko o czym mówi uwiera i boli :))) Przecież już od dawna wiadomo, że pan TA ma wynajętych klakierów, którzy to piszą na niego dobrze, a jak tylko pojawi się artykuł o pani WA to od razu jadą hejtem… Żadnego merytorycznego komentarza, żadnej dyskusji, tylko pan TA najlepszy i najpiękniejszy.

 27. Jarecki pisze:

  Komentarze w kółko te same… Że partia taka a nie taka, że pani Wojciechowska taka a nie taka. A ja wam powiem, że jeszcze się zdziwicie kto wygra wybory. Wy już to czujecie. Wiecie jak będzie…

 28. Anonim pisze:

  Biedna ta Wojciechowska, beznadziejny program, beznadziejni kandydaci.

 29. Jarecki pisze:

  Ludzi mieszkających w Ełku nie da się oszukać. W zasadzie każdy wie co ma pan Andrukiewicz za uszami, tylko nie każdy głośno o tym mówi. Pamiętajcie, że internet internetem, a ludzie ludźmi. To ludzie będą głosowali, a nie klakierzy i hejterzy 🙂

 30. Anonim pisze:

  Można obiecać wszystko, więcej zieleni, więcej parkingów, narty wodne, lepsze zarobki, parkingi wielopoziomowe na każdym osiedlu, darmowe autobusy. PO pobija wszystkich w obietnicach, tylko co z realizacją i tu jest już beznadziejnie prawda? Zauważyliście ze ten program jest sprzeczny ze sobą w wielu punktach?

 31. mieszkaniec pisze:

  W zasadzie ta Wojciechowska to mi się kojarzy z sexem hihihi…ma możliwe hihihi …kompetencje i w miarę kwalifikacje hihihi…

 32. Pis da pisze:

  Tylko patrzeć jak za chwilę Tomasz będzie startował do Parlamentu, albo Europarlamentu z ramienia PISu?

 33. Janusz pisze:

  „sukces nieudacznika prezia to 100 mln kredytów w banku. 11 mln tyko odsetek rocznie. Sprzedane ostatnie dwa skwery przy ulicy Armii Krajowej. W szpitalu salowe maja najniższe pobory w Polsce. To działalność nieudacznika prezia który zniszczył miasto inwestycyjnie.

 34. Wyborca pisze:

  Kliki rodzinne brat Starosty prezesem MZK. KOLEŚ Z USC po powrocie z Warszawy ma stołek zapewniony sekretarz zastępczo udziela ślubów. Kolesie dbają o kolesi.

 35. Wyborcy pisze:

  Po to dopiero umie zarządzać pokazali to już podczas 8 lat swoich dawnych rządów mieszkańcy Ełku pokazywali już wielokrotnie że umieją wybierać mądrze i ponownie wybiorą Andrukiewicza.

 36. Tola pisze:

  Powiedzcie tej Wojciechowskiej że rozdaje ulotki dla Ukraińców pod firmami A oni nie głosują.

 37. BC pisze:

  Do Wyborcy.Dlaczego wypowiadasz się w imieniu wyborców,m ów tylko w swoim.Tobie dobrze robi to sobie wybieraj ale młodzi ludzie mają może inne zdanie.Można zarabiać lepiej niż tu w Ełku i to trzeba zmienić.Dobro Wspólne jest dla mnie Dobrem tylko dla siebie,tam są bogaci ludzie iż powinna im wystarczyć własna działalność bez układów w Urzędzie i okolicy.Dosyć kasy z Unii na chodniki i plażę i kościół.Pis jest spalony ,chcecie pracować dalej na miskę ryżu pod dyktando dyktatorka z Warszawy.

 38. Artur pisze:

  Zdecydowanie nie zagłosuje na Wojciechowska za którą stoi PO.

 39. Ada pisze:

  Obie kandydatki tj Wojciechowska i Supinska to totalna porażka. PROGRAM NIEREALNY Ż KOSMOSU. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

 40. Ola pisze:

  Ciekawe na co one obie liczą?

 41. Jas pisze:

  Obie liczą na lody od Wojta

 42. wyborca pisze:

  Czy prawdą jest że kandydatki Anna Wojciechowska i Anita Supińska nie mieszkały do tej pory w Ełku i zameldowały się w Ełku teraz przed wyborami? Może ktoś coś wie na ten temat?

 43. Jan. A pisze:

  Nikt jeszcze nigdy tak nie zadłużył Ełku jak prezio. Nikt tak nie wyprzedał Ełku jak prezio. Oficjalny dług to 71 mln. I gigantyczne raty roczne. Ile to. Możnaby zrobić w dziedzinie inwestycji. Nieudacznik ma sie dobrze zarabia kilkanaście tysięcy a salowe w szpitalu maja najniższe, zarobki w kraju.

 44. Janka pisze:

  Co może wiedzieć o rodzinie facet który nigdy nie miał dzieci. Co prawda obiecał kiedyś trzech synów ale on dużo obiecywał. Ostatnio rzuciła go piąta narzeczona dodam wirtualna.

 45. Grzegorz pisze:

  Wszyscy którzy narzekają na zarobki niech posłuchają Bronisława Komorowskiego z PO i zmienią pracę, tylko na taką aby zarabiali więcej niż 6 tysięcy miesięcznie bo kolejna przedstawicielka PO Elżbieta Bieńkowska powiedziała że to niemożliwe żeby ktoś za mniej niż 6 tysięcy pracował. Pamiętajmy przy urnach o tych wypowiedziach elity PO.

 46. J. K pisze:

  Temu preziowi to kanciak w ogole nie pracuje. Co usłyszy od Wojciechowskiej to podaje jako swój pomysł. My wiemy że to nie jest możliwe by cokolwiek wymyslił

 47. Pan dobry pisze:

  I tak wygra T. Andrukiewicz. Z kim się nie zgadasz to prawie każdy będzie głosował na sprawdzonego gospodarza. A te komentarze to opłaceni trolle którzy wspierają Panią Wojciechowską. Starsi ludzie nie korzystają z internetu a głosować pójdą.

 48. Jozin z bazin pisze:

  A te komentarze to opłaceni trolle którzy wspierają pana Andrukiewicza 🙂 Wszyscy to wiedzą.

 49. Anonim pisze:

  Trole to wspierają PO każdy rozsądny to widzi.

 50. Czytelnik pisze:

  Prawdopodobnie panika w szeregach dobra wspólnego. Co wypowiedź to strzał w kolano. Pamiętajmy, kto wnosił temat prywatyzacji ełckich spółek, kto chciał cenzury w ECK,kto stoi za szkaradztwami w postaci mostku na rzece, amfiteatru, sceny na placu JP, betonowych łosi itd. Przedstawiciele dobra wspólnego! Jedyny komitet bezpartyjny – bzdura do kwadratu. Dobro wspólne wspierało pis przy poprzednich wyborach parlamentarnych i prezydenckich (wystarczy poszukać w google), teraz prezydent dostaje poparcie PIS. Ludzie nie wstydźcie się tego i mówcie o tym otwarcie. Czas na zmiany po 12 latach.

 51. Ania pisze:

  I właśnie tu się Kolego mylisz, z całej trójki kandydatów tylko Andrukiewicz nie startuje z listy partyjnej, Pani Anita i Pani Anna startują z listy partii politycznych. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da bo na karcie do głosowania będzie napisane skąd kandydat startuje i okaże się ze Andrukiewicz to Dobro Wspólne, Supińska Porozumienie Gowina a Wojciechowska PO i Nowoczesna. Zastanawiam się jak się zachowają wyborcy szczególnie PO którym wciskają kit że Andrukiewicz będzie z listy PISU. Pewnie kolejny raz poczują się oszukani przez PO, a może już się przyzwyczaili do tego.

 52. Wyborca pisze:

  Na stronie PiS oficjalnej jest napisane że Andrukiewicz to kandydat PIS. Jeśli by tak nie było to Andruk by kazał ten wpis zlikwidować. Jest on tam od 2 miesięcy. Podobny na stronie Pana Posła Kossakowskiego. Andrukiewicz to 100% pisior i po dyskusji.

 53. J. K pisze:

  ANDRUKIEWICZ OD LAT ZWIĄZANY Z PISEM. DW było z Pisem w koalicji. To pisior, on tam pójdzie gdzieś pisiory. Teraz planuje iść do Sejmu z list pisu.

 54. J. K pisze:

  Tak naprawdę to on już nigdzie nie pójdzie najwyżej na bezpłatną emeryturę.

 55. lola pisze:

  Ależ jak się okaże że na karcie do głosowania obok nazwiska Andrukiewicza nie będzie Pis to oznacza że zwolennicy Anny Wojciechowskiej kłamali. Myślicie że wyborcy poprą kandydatkę której zwolennicy ich oszukiwali przez cała kampanię? Sami ciężko zapracowujecie na porażkę. Naprawdę myślicie że kłamiąc że Andrukiewicz startuje z listy PIS oszukacie wyborców? Ludzie to będzie napisane na karcie do głosowani. Okaże się 21 października kto kłamie? I nie miejcie za złe że wyborcy nie poprą kłamczuchów z PO.

 56. Stop obłudzie pisze:

  Stowarzyszenie katolickie, a tu takie numery. Zaklinają rzeczywistość, licząc, ze ludzie to kupią. Nikt nie mówi i nie pisze, że Andrukiewicz będzie na listach PIS. On dostał poparcie PIS, co można zweryfikować na stronie pis oraz we wpisie ełckiego posła pis na fb. A będzie na listach dobra wspólnego. WŁĄCZCIE MYŚLENIE I NIE ŚCIEMNIAJCIE LUDZIOM. Pani senator z dobra wspólnego to przecież senator pis, kandydat do rady Marchel startował z list PIS do parlamentu. Dobro wspólne popierało DUDĘ w wyborach prezydenckich. OBUDŹCIE SIĘ!

 57. Centrum pisze:

  Widząc ilu kandydatów Dobra Wspólnego pracuje w urzędzie lub instytucjach podległych urzedowi to nie dziwie się że tak walczą o władzę. Widzę jak są pewni wygranej, ale myślę że ludzie chcą zmian.Można zwalać na PO , PIS ale moim zdaniem frukty ma teraz tylko Dobro Wspólne bo widać ile kasy wydają na ulotki.

 58. Wyborca pisze:

  Nowe władze na czele których stanie Pani Wojciechowska muszą przeprowadzić audyt finansów miasta i spółek miejskich miejskich. Wiele spraw jest ukrywanych tak jak proba cichej spezedaży wodociągów I PEC.

 59. Wyborca pisze:

  Dodam że ostatnio pojawiła się informacja że prezio obniżył że strachu przed mieszkańcami pobory prezesów spółek niektórzy zarabiali po 20tys I więcej

 60. u pisze:

  Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży darmowe dla seniorów Mopsy rodziny plusy – darmo, darmo, darmo, a ja w wieku poborowym mam na nich wszystkich zapierd… a co dla mnie? Który kandydat da cos dla tych pracujących na reszte

 61. Mieszkańcy Pod lasem pisze:

  Mieszkańcy pod lasem nigdy nie zagłosujemy na Andrukiewicza, po pierwsze pisior po drugie odmawia podłączenia naszych domów do ciepłowni Ełku. Odmawia też spotkania z nami.

 62. Wyborcy pisze:

  Dobro Wspólne to kolesie i stołki to dla nich najważniejsze. Ta sama paka od 12 lat. Pora to zmianie. Prezes MZK TO BRAT RODZONY STAROSTY.

 63. Mieczyslaw pisze:

  Jak można było tak zadłużyć Nasz Ełk. Kiedy to splacimy. Inwestorów nie sciągnieto. Nie będzie podatków. Skłócony że wszystkimi prezio a taki pobożny zapomniał o 10 przykazaniach. Wstyd.

 64. Anonim pisze:

  Ta pani chce oczyścić jezioro i przywrócić mu życie. Ale czy zdaje sobie sprawę że zanieczyszczenia pochodzą z rzeki, i to tam najpierw trzeba zrobić porządek – wątpię bo nic na ten temat nie mówi. Same slogany wyborcze.

  Ja bym prosił o wyłączenie komentarzy pod artykułami z kandydatami bo w mojej opinii komentarze w większości pochodzą od hejterów/ochotników zatrudnionych przez kandydata lub jego zespół.

 65. Anonim pisze:

  Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży darmowe dla seniorów Mopsy rodziny plusy – darmo, darmo, darmo, a ja w wieku poborowym mam na nich wszystkich zapierd… a co dla mnie? Który kandydat da cos dla tych pracujących na reszte

 66. Anonim pisze:

  Można obiecać wszystko, więcej zieleni, więcej parkingów, narty wodne, lepsze zarobki, parkingi wielopoziomowe na każdym osiedlu, darmowe autobusy. PO pobija wszystkich w obietnicach, tylko co z realizacją i tu jest już beznadziejnie prawda? Zauważyliście ze ten program jest sprzeczny ze sobą w wielu punktach?

 67. Grzegorz pisze:

  Jak się okaże że na karcie do głosowania obok nazwiska Andrukiewicza nie będzie Pis to oznacza że zwolennicy Anny Wojciechowskiej kłamali. Myślicie że wyborcy poprą kandydatkę której zwolennicy ich oszukiwali przez cała kampanię? Sami ciężko zapracowujecie na porażkę. Naprawdę myślicie że kłamiąc że Andrukiewicz startuje z listy PIS oszukacie wyborców? Ludzie to będzie napisane na karcie do głosowani. Okaże się 21 października kto kłamie? I nie miejcie za złe że wyborcy nie poprą kłamczuchów z PO.
  I PO ma problem kolejne kłamstwo wyborcze

 68. A. Dan pisze:

  Przestraszony prezio obniżył wynagrodzenia prezesów spółek. Niektórzy zarabiali 20 tys I więcej. Strach coraz bardziej zagląda w oczy.

 69. Adam pisze:

  Kłamczuchy z PO znowu chieli nas oszukać. Dość ich kłamstowom.

 70. Czaro pisze:

  Patrzę chyba niektórzy kandydaci z Dobra Wspólnego piszą komentarze, boicie się o stołki, a tacy butni byliści, strach przed utratą ekskluzywnych etatów zajrzał w oczy.Pozdrawiam Czaro

 71. Ewa pisze:

  Igrzyska-Wybory, wybory i jeszcze raz wybory. Nagle chcą strajkować kierowcy, wszyscy się uaktywniają, pojawiły się dwie konkurentki Andrukiewicza związane z gminą. Jedna tam pracuje, druga startuje z poparciem gowinowców, podobnie jak wójt. Wyborcze cuda, obietnice bez pokrycia jak zwykle. To nic nie da. Andrukiewicz wygra w I turze. Nie z takim poparciem, jak 4 lata temu – ale wygra. Wygra bo Ełczanie go lubią i sznują co zrobił dla Ełku, bo Ełczanie lubią swoje miasto i widzą jak się zmieniło pod jego rządami. Te panie pokażą swoje buzie na bilbordach, a ełczanie pozachwycają się kunsztem fotografów w korzystaniu z Fotoshopa, bo co one robiły przed wyborami? Kto o nich słyszał? Pojawiły się jak królik wyjęty przez magika na spektaklu. Kilku osobom będą bolały palce od hejtowania w internecie. Niech żyje zabawa. Następna za 5 lat.

 72. Wald. M pisze:

  Andrukiewicz stracił szansę na ratowanie Ełku Jedyne co mu wyszło to urządzanie kolesi. MZK brat Starosty prezesem. Starosta to szef jego ugrupowania popieranego przez PiS. nie jest stanie zrobić nic dobrego. 12 lat miał na to czas. Panie prezio zwalniamy Pana Ełczanie pora Wojciechowska Pan tylko malpuje jej program. Nie dziwne to po inwestycjach widząc że to Pana koniec.

 73. Anita pisze:

  Jedno jest pewne Nową prezydent Anna Wojciechowska. Miasto błaga o przewietrzenie. Ludzie w U M to stali klienci psychiatrów. Teraz to tam cyrkjakiego nigdy nie było.

 74. Wyborca pisze:

  Mamy pytanie do kandydatki Wojciechowskiej. Czy mogłaby zapytać przy najbliższej okazji prezia dlaczego mimo że termin rozpoczęcia odbudowy zamku zamku już minął panuje tam cisza. A może tam już cisza wyborcza.

 75. Rodzice pisze:

  Pana kadencje już minęły panie prezio.. Niczym się Pan nie wyróżnił. Tak wygladaja wszystkie miasta w Polsce. Pora szykować się do wyprowadzki. Przez Pana nieudolność właśnie wyjechały do Irlandii dwie moje córki z rodzinami. Ubyła kolejna liczba mieszkańców a pan ciągle mówi o przyroscie, to ohydne kłamstwo.

 76. Karol pisze:

  Prezio mówi to co mu pasuje i najgorsze ze w to wierzy. Już dość tych bajek pora na przewietrzenie. On już sam chyba ma dość wychudzony blady oczy podkrążone.

 77. Karina pisze:

  Pani Wojciechowska ma poparcie nas kobiet i naszych mężów. PANI ANNO JESTEŚMY Z Panią. Dość Andrukiewicza. On nie za bardzo lubi kobiety nigdy nawet nie próbował mieć zastępcę kobietę

 78. Anonim pisze:

  te baby są beznadziejne,logicznie myśląc są to pionki które ktoś „posuwa”

 79. Mieszkańcy pisze:

  Car chciał sprzedać wodociągi i PEC. Car odebrał mieszkanie pani Jadwidze. Zniszczono jej cały dobytekSady nakazał prawomocnym wyrokiem zwrócić mieszkanie i zapłacić odszkodowanie z naszych podatków. Car nie odpowiedział za to7

 80. Pow. A pisze:

  Kto zapłaci pani Jadwidze za cierpienia które przeszła w walce o debranie oddanego przez miasto Caritasowi mieszkania. Co car na to

 81. Wyborca pisze:

  Pani Wojciechowska jedynym ratunkiem dla tego skompromitowanego urzędu.

 82. J. K pisze:

  Pani Wojciechowska rozniosła Andrukiewicza w debacie. Nic jak zwykle nie miał konkretnego do powiedzenia. Kłamstwo na kłamstwie i brak podstawowych wiadomości. Wojciechowska prostowała jego brednie. I przedstawiała fakty i zaniedbania.

 83. Widzowie pisze:

  Nokautem była wiedza pani Anny!!! Andrukiewicz niczym nie zaimponował. Stare frazesy od lat. Kłamie. I nie ma pojęcia o tym że to Pani Anna napisała wniosek dla Eck I Ełk otrzymał dofinansowanie. Klamczuch Kłamczuch Kłamczuch. Pora na rentę.

 84. Widz pisze:

  On nie orientuje się co w tym urzędzie się dzieje. Ogarnia go strach że po przegranych wyborach ktoś skontroluje finanse i inne papiery. Może być ciekawie. Developerzy udzielili poparcia Preziowi.

 85. Wild. pisze:

  Na Andruka nowe przezwisko w urzędzie. paragraf

 86. Wyborcy pisze:

  Zaczęło się o wygiety jak paragraf I tak zostało. Teraz główne imię To Car który za wszystkie zło posadzka poddanych np skarbnika czy naczelnika a sam to zło tworzy. Największy skandal to jednak odebranie pani Jadwidze mieszkania i przekazanie Caritasowi. Tego mu nie wybaczymy.

 87. Wyborcy konieczki pisze:

  Pani Wojciechowska w debacie pani pokazała jak malutki nie tylko wzrostem i nie do uczony jest prezio Gratulacje. Ma pani nasz głos.

 88. Daria baranki pisze:

  Debata pokazała że zmiany są konieczne. Pani Anna zmiotla nieudacznika I jego dobrzackich pisiorskich klakierów. Popuchniete towarzystwo klaskało grubymi krótkimi paluszkami ohyda.

 89. Dar. pisze:

  Prezio zabrał Mieszkanie pani Jadwidze. Czy wyobrażacie sobie państwo że katolicki prezio z katolickiej partii z katolickim księdzem zabrali mieszkanie Ełczance i oddali katolickiej organizacji Caritas. Czy to Was nie przeraża?

 90. Dar. pisze:

  Dodam jeszcze mieszkanie zabrano katoliczce.

 91. Dar. pisze:

  Przeraża nas wyborców że ten cyrk trwa już 12 kat.

 92. Mieszkaniec pisze:

  Klamczuch już uzgodnil start do Sejmu i umeuroparlamentu a się publicznie wyparł. Pan Czepulkowski na spotkaniu z Panem Cimoszewiczem.On to potwierdził

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015