Kolejni nietrzeźwi uratowani przed wychłodzeniem

Policjanci przypominają: Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych. Jeden telefon może uratować komuś życie. Mundurowi pomogli 58-letniemu mężczyźnie. W stanie upojenia alkoholowego leżał on na ośnieżonym chodniku. Był wyziębiony i nie wiedział, gdzie się znajduje. Odpowiednio zareagował także taksówkarz, widząc w nocy śpiącego na powietrzu człowieka, powiadomił służby. Dzisiejszą noc obaj nietrzeźwi spędzili na komendzie. Po wytrzeźwieniu zostali poinformowani o miejscach, które udzielają pomocy osobom samotnym i bezdomnym.

 

– Policjanci podczas patrolu miasta zauważyli mężczyznę śpiącego na ośnieżonym chodniku – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dla zapewnienia mu bezpieczeństwa policjanci po badaniach lekarskich przewieźli go do komendy.

 

Okazało się, że mężczyzna znalazł się w trudnej sytuacji i jest bezdomnym. Po doraźnej pomocy 58-latek uzyskał informacje o noclegowniach i miejscach, w których może znaleźć pomoc i wsparcie.

 

– Wzorową postawą obywatelską wykazał się także taksówkarz – mówi st. sierż. Kulikowska. – W czasie nocnej zmiany dostrzegł śpiącego na sklepowych schodkach pijanego człowieka. Po obudzeniu przez policjantów 21-letni mężczyzna był zdezorientowany, miał trudności z utrzymaniem równowagi. On także po badaniach lekarskich został przewieziony do komendy. Panowała niska temperatura, więc gdyby nie reakcja taksówkarza mężczyźnie mogło grozić wychłodzenie.

 

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na powietrzu podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.

 

– Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015