Kolejni nietrzeźwy kierowcy wyeliminowani z ruchu

Wobec dwóch nietrzeźwych kierowców interweniowali ełccy policjanci. Żaden z nich nie miał prawa jazdy. 19-latek wjechał na prywatną posesję – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi kierowca to 32-latek, który został zatrzymany przez patrol policji – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i jechał ulicami Ełku.

 

– Mimo licznych apeli, ostrzeżeń i konsekwencji niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wykazują skrajną nieodpowiedzialność i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Wczoraj (18 czerwca – red.) w powiecie ełckim policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich jechał ulicami Ełku i zwrócił uwagę patrolu ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 32-latka ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

 

Kolejną interwencję ok. godz. 22 zgłosili obywatele w gminie Kalinowo.

 

– Na prywatną posesję wjechał samochód – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Kierowca pojazdu zachowywał się niepokojąco. Był wyczuwalny od niego zapach alkoholu, dlatego świadkowie zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że kierowca był pijany. 19-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna nie miała prawa jazdy. Samochodem jechał z 17-letnim kolegą, który także był nietrzeźwy.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz poważne konsekwencje finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

32 − 30 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

88 − = 78

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015