Kolejni stypendyści przekażą swoje pasje

Janusz Kozikowski, Faustyna Mosiej, Kacper Kasprzak i Piotr Malinowski dołączyli do grona stypendystów programu „Przekaż dalej”. Wsparcie ułatwi im drogę rozwoju od pasjonatów do profesjonalistów. Stypendyści zobowiązani są do przekazania swoich zainteresowań młodszym kolegom i koleżankom. Na rozwój każdy stypendysta otrzymał 2 tys. zł.

 

– „Przekaz dalej” jest unikalnym programem stypendialnym, wspierającym młodych ludzi, którzy mają pasje, chcą je rozwijać i dzielić się nimi z innymi – mówi Karol Paszkowski ze stowarzyszenia „STOPA”. – Program działa niezwykle prężnie. Od 2016 roku dał szansę na realizację marzeń już dwunastu młodym ludziom. Program wspiera kreatywność i samodzielność w myśleniu i działaniu. W ten sposób zatacza coraz szersze kręgi i osiąga zamierzone efekty.

 

Janusz Kozikowski jest pasjonatem muzyki hip hopowej. Pisze teksty i nagrywa utwory. Jest to jego sposób na wyrażenie siebie. Marzeniem Janusza jest uczynienie ze swojej pasji sposobu na życie – nagrywanie płyt i występowanie na scenie.

 

Faustyna Mosiej jest uczennicą technikum gastronomicznego w Ełku. Jej pasją jest muzyka – gra na gitarze, śpiewa i tańczy. Faustyna hojnie dzieli się swoim talentem, prowadząc scholę dziecięcą i zajęcia dla dzieci. Marzy o wydaniu własnej płyty.

 

Kacper Kasprzak to młody człowiek, dla którego muzyka jest całym jego życiem. Od dwunastu lat gra na fortepianie. Jego głównym celem jest rozpoczęcie studiów na Akademii Muzycznej. Kacper sam tworzy muzykę, angażuje się też w wiele inicjatyw kulturalnych w naszym mieście, miedzy innymi brał udział w Bajkowym Koncercie Charytatywnym na rzecz chorej na glejaka Zosi.

 

Piotr Malinowski Piotr ma 18 lat, a od dwóch rozwija swoja pasję, którą jest iluzja – zachwycanie ludzi, dawanie im powodów do szczęścia i wywoływanie uśmiechu na ich twarzach. Chce cały czas doskonalić swoje umiejętności, a jednocześnie zarażać pasją innych, szczególnie dzieci i młodzież.

 

Program „Przekaż dalej” nadal można wspierać poprzez przekazywanie 1% podatku na Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”. Informacje na temat stowarzyszenia i realizowanych przez nie programów znajdują się na stronie internetowej stowarzyszenia.

 

em
Fot.: Czarny Bocian – Event&Design

Jedna odpowiedź do “Kolejni stypendyści przekażą swoje pasje”

 1. Aleksander .H napisał(a):

  Brawo Faustynko! <3

 • „RĘCE PRECZ OD ZIEMI GMINNEJ” – Wójt Tomasz Osewski nie dopuści do zmiany granic Gminy Ełk!: Baron

  Osa nie naśladuj majora, który urządzał pseudo ...

 • Tomasz Osewski Wójtem Gminy Ełk!: Jan

  Nie było żadnej masakry. Osewski osiągnął tyl ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: On wie kto. Chyba ze oszukal wiecej osob

  Gorski? Masakra jakas.!!! ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: ech

  ełczanie, żal mi was. wasze dobro wspólne - ich ...

 • WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – NOWY SKŁAD RADY MIASTA: katolik

  Ja tam się modle za Radę Powiatu, żeby była mn ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015