Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu dzięki czujności obywatela

Policjanci z ełckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj kolejnego nietrzeźwego za kierownicą. O kierowcy hyundaia wykonującym niebezpieczne manewry na drodze policjanci zostali poinformowani przez innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany 32-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Oficer dyżurny otrzymał wczoraj zgłoszenie, że na jednej z głównych ulic Ełku porusza się samochód marki Hyundai, którego kierowca wykonuje dziwne manewry na drodze. Zachowanie kierowcy sugerowało i wzbudzało podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej i ustalili, że za kierownicą faktycznie siedzi pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie 32-latka. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie pierwszy raz zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu i aktualnie ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która nie pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015