Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu dzięki czujności obywatela

Policjanci z ełckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj kolejnego nietrzeźwego za kierownicą. O kierowcy hyundaia wykonującym niebezpieczne manewry na drodze policjanci zostali poinformowani przez innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany 32-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Oficer dyżurny otrzymał wczoraj zgłoszenie, że na jednej z głównych ulic Ełku porusza się samochód marki Hyundai, którego kierowca wykonuje dziwne manewry na drodze. Zachowanie kierowcy sugerowało i wzbudzało podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej i ustalili, że za kierownicą faktycznie siedzi pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie 32-latka. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie pierwszy raz zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu i aktualnie ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która nie pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015