Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu dzięki czujności obywatela

Policjanci z ełckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj kolejnego nietrzeźwego za kierownicą. O kierowcy hyundaia wykonującym niebezpieczne manewry na drodze policjanci zostali poinformowani przez innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany 32-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Oficer dyżurny otrzymał wczoraj zgłoszenie, że na jednej z głównych ulic Ełku porusza się samochód marki Hyundai, którego kierowca wykonuje dziwne manewry na drodze. Zachowanie kierowcy sugerowało i wzbudzało podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej i ustalili, że za kierownicą faktycznie siedzi pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie 32-latka. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie pierwszy raz zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu i aktualnie ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która nie pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nowy klip z cyklu „Bezpieczny Ełk” już po premierze: ruska gwara?

  Dlaczego młodzi ełczanie nie mówią czysto po p ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: ligiusz

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na M ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015