Koniec mandatów za złe parkowanie

Dobra wiadomość dotarła przed końcem wakacji do rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. Ograniczenia związane z miejscem postoju samochodów w strefie zamieszkania przy ul. Szafera będą czasowo zawieszane. Nie będą obowiązywały w trakcie ważnych dla szkolnej społeczności wydarzeń.

 

– Do tej pory ograniczenia te były dla nas sporym problemem – mówi Jarosław Duba z zarządu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. – Szczególnie dotkliwym przy m.in. wywiadówkach i wydarzeniach, które w jednym czasie gromadziły w szkole całą jej społeczność. Nie chcemy wprowadzać chaosu w codzienne życie mieszkańców osiedla, a miejsca parkingowe nie są nam potrzebne na co dzień. Pomyśleliśmy więc o kompromisie. Jest nim właśnie projekt „Czasowa organizacja ruchu drogowego”, który pozwala nam zostawić auto na nieznakowanych miejscach parkingowych na drogach wewnętrznych. Jako Rada Rodziców zwróciliśmy się z tym projektem do prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza. Zostaliśmy przez niego wysłuchani i przeprowadził szybką konsultację z odpowiednim wydziałem, by sprawdzić uwarunkowania prawne tego przedsięwzięcia. Ostatecznie projekt został przyjęty pozytywnie zarówno przez prezydenta, jak i komendantów straży miejskiej i policji, za co w imieniu Rady Rodziców i społeczności szkoły serdecznie dziękuję.

 

fm

10 odpowiedzi na “Koniec mandatów za złe parkowanie”

 1. Anonim pisze:

  Teraz to dopiero będzie bałagan.

 2. D pisze:

  Bardzo sie cieszę, moje dziecko będzie sie uczyło tm dopiero drugi rok a już mandat mamy za sobą. Przepisy są dla ludzi a nie odwrotnie.

 3. ojciec pisze:

  wreszcie!

 4. Rodzice SP4 pisze:

  Brawo, nareszcie piknik albo zebranie będzie bez mandatu.

 5. Anonim pisze:

  Koniec mandatów za złe parkowanie ! Tytuł powala na kolana . To złe parkowanie jest tolerowane przez władze?

 6. Kwiecień pisze:

  Proponuję zawiesić na stałe , ale również niech dyrekcja szkoły otworzy wjazd na boisko , gdzie też mozna zaparkować większą ilość samochodów. Dodatkowo rodzice powinni wysadzić dziecko a sami nie blokować przejazdu
  bo sznur samochodów blokuje drogę przejazdową. Dzieci nie są inwalidami i niepelnosprawnymi żeby same nie mogly wejść do szkoły. Zostawiają samochody i lecą razem z nimi do szkoły.

 7. M. pisze:

  Problemem jest to, że trzeba przejechać, nie można przyjść. Wiem, wiem, wszyscy są zabiegani i nikt nie ma czasu na takie ekstrawagancje jak chodzenie.

 8. Kwiecień pisze:

  Temu wszystkiemu winni są rodzice .ze nie pozwalają dzieciom w 4 klasie chodzic na własnych nogach

 9. Mieszkanka wp pisze:

  Nie rozumiem jednego… jak szkoła i rodzice musza „iść komuś Ba rękę” jak działka na której jest jezdnia i parkingi należy do mieszkańców ulicy wojska polskiego 62,60, 66. Powinien stać tam znak parking dla mieszkańców tej działki.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015