Koniec samowolki nad Jeziorem Ełckim

Minimalna powierzchnia działki, estetyka elewacji  i wiele innych elementów wpisujących się w krajobraz Jeziora Ełckiego określone zostały w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ponad 400 hektarów terenów zlokalizowanych nad wspomnianym akwenem.

 

Miasto planuje przejąć Jezioro Ełckie na własność. Z tym związane są wprowadzone przez Radę Miasta Ełku regulacje dotyczące zagospodarowania sąsiadujących z nim terenów. Pomysłodawcy chcą w ten sposób uniknąć m.in. niekontrolowanej budowy pomostów i kładek.

 

– W ciągu ostatnich lat zależało nam na tym, by poprzez dyskusje publiczne ustalić takie zagospodarowanie, które będzie chroniło Jezioro Ełckie i jednocześnie pozwoli miastu rozwijać się gospodarczo – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. – W szczególności dotyczy to obszaru promenady.

 

Przyjęty przez ełckich radnych na ostatniej sesji plan zagospodarowania przestrzennego terenu przyległego do Jeziora ełckiego określa m.in. zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego oraz wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Dopuszcza się umieszczenie na budynku po jednym szyldzie na jedną firmę. W przypadku, gdy ilość szyldów na budynku jest większa niż jeden, powinny być zgrupowane w miarę możliwości w jednym miejscu na elewacji. Zakazane jest stosowanie oświetlenia pulsacyjnego, a reklamy okazjonalne w formie banerów i przenośnych nośników informacyjnych związanych z okolicznościowymi imprezami gościć tam mogą dłużej niż 21 dni.

 

W planie określone zostały również m.in. zasady oraz warunki scalania i podziału nieruchomości. Minimalna powierzchnia działki wynosi 400 metrów kwadratowych, szerokość frontu działki nie może być mierzyć mniej, niż 10 metrów.

 

tt

8 odpowiedzi na “Koniec samowolki nad Jeziorem Ełckim”

 1. GvS pisze:

  Miasto zaraz nie będzie miało czego wyprzedawać by dopinać budżet a działki nad jeziorem to niezłe dofinansowanie budżetu na parę lat.

 2. Jolka pisze:

  Im więcej ograniczeń tym wiecej kopert będzie gdzieś trafiało. Każde dodatkowe pozwolenie to odpowiedź. Będzie ciężko, zobaczę może coś da się zrobić.

 3. edek pisze:

  A czy na moście wolno wieszać świecidełka ?

 4. Ian pisze:

  Na moście tak. Pan światła Ełku pozwolił

 5. ja@ja pisze:

  prosze zapoznac się z ustawą Prawo Wodne ktore mowi ze palci sie za wszystko radni są popier….leni jak ta pani od kotów ludzie otwórzcie o c z y !!

 6. Sad pisze:

  Pan światła lubi różowy i lila.

 7. W jakim to języuku ? pisze:

  „szerokość frontu działki nie może być mierzyć mniej, niż 10 metrów.”

 8. Krzysztof pisze:

  O 20 lat za późno.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015