Konsultacje społeczne dotyczące polityki parkingowej w toku. Trwa ankieta.

Za nami kolejny etap konsultacji społecznych w ramach projektu „Smart Parking – zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku”

 

Na początku grudnia odbyło się spotkanie konsultacyjne Open Space, które miało na celu zebranie uwag dotyczących spraw związanych z parkowaniem oraz poznania potrzeb i pomysłów na uporządkowanie parkowania w mieście. Uczestnicy mogli podzielić się opinią na temat potrzebnych zmian i przekazać komentarz dotyczący dotychczasowych działań mających na celu poprawę komunikacji w naszym mieście.

 

Spotkanie prowadzone było w formule Open Space. Udział w nim wzięło kilkadziesiąt osób. Zgłoszone propozycje rozwiązań to m.in.: strefy płatnego parkowania; budowa wielopoziomowych parkingów; nakaz w planach miejscowych realizacji przez deweloperów min. 30% miejsc ogólnodostępnych; bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci; rozbudowa ścieżek rowerowych i ich łączenie oraz zakaz parkowania pojazdów ciężarowych na osiedlach mieszkaniowych.

 

Wszystkie opinie zostaną zebrane w opracowywanym dokumencie i przedłożone do wglądu w kolejnym etapie konsultacji społecznych. Głos mieszkańców Ełku to realny wpływ na kształtowanie przestrzeni naszego miasta, dlatego zachęcamy do brania aktywnego udziału w konsultacjach społecznych.

 

W ramach realizacji projektu Smart Parking, Urząd Miasta zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej kwestii parkowania w Ełku. Bardzo ważnego tematu dla nas wszystkich, zarówno użytkowników samochodów, innych środków komunikacji jak i pieszych. Jej celem jest poznanie oczekiwań i opinii mieszkańców, które zostaną wykorzystane podczas prac nad nową Polityką Parkingową Ełku. Ankietę wypełnić można drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ełckiego ratusza.

 

Jedna odpowiedź do “Konsultacje społeczne dotyczące polityki parkingowej w toku. Trwa ankieta.”

  1. Joanna pisze:

    Kolejny kabaret komuna wróciła Społeczeństwo z wielkim poświęceniem ustala miejsce parkingów. Byle zaistnieć w mediach a dług miasta dobiega 150 mlnzł.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015