Kontrabanda w powiecie ełckim. Nielegalne papierosy i spirytus za 111 tys. zł

Kontrabandę o szacunkowej wartości około 111 tys. zł ujawnili w powiecie ełckim funkcjonariusze gołdapskiej placówki Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Nielegalne papierosy i alkohol znajdowały się w mieszkaniu i garażu mężczyzny, który na ich widok rzucił się do ucieczki i porzucił swój bagaż. W sumie znaleziono prawie 153 tys. nielegalnych papierosów i 45 litrów 85-procentowego alkoholu.

 

– Podczas legitymowania mieszkańca powiatu ełckiego funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi zauważyli, że w jego torbie podręcznej znajdują się papierosy z przemytu – mówi kpt. Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. – 59-latek natychmiast porzucił swój bagaż i zaczął uciekać. Funkcjonariusz ruszył za nim i po chwili uciekinier został zatrzymany. Następnie przeszukano jego mieszkanie i garaż, w którym zamiast samochodu znajdowały się nielegalne papierosy i spirytus.

 

Mężczyźnie grozi kara grzywny. Na jej poczet funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli środki finansowe w kwocie ponad 16 tys. zł.

 

tt

Fot.: W-MOSG

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015