KPP Ełk: Kradł w sklepach w Ełku i Grajewie. Został zatrzymany i usłyszał 10 zarzutów

10 zarzutów kradzieży usłyszał 30-latek, który kradł sprzęt ze sklepów w Ełku i Grajewie. Ukradł roboty samosprzątające, wiertarko-wkrętarki, ładowarki samochodowe i inny sprzęt o łącznej wartości blisko 9000 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zaczęła się kilka dni temu. W jednym z ełckich sklepów doszło do kradzieży 3 robotów samosprzątających. Sprawca wybiegł z nimi ze sklepu i odjechał samochodem. Policjanci w działaniach operacyjnych ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć mieszkaniec Grajewa.

Zbierając i analizując różne informacje policjanci ujawnili, że to większy proceder i ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg innych kradzieży w Ełku i Grajewie. Jak się okazało, mężczyzna przychodził nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia do upatrzonego sklepu, za każdym razem w innym ubraniu, żeby nie wzbudzać podejrzeń i czekał na dobrą okazję do kradzieży.

30-latek podejrzewając, że policjanci wpadli na jego trop i może być osobą poszukiwaną, zaczął się ukrywać. Na niewiele się to zdało. Ostatecznie policjanci zatrzymali mężczyznę u jego rodziny na terenie Grajewa. Skrupulatnie zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienia mu 10 zarzutów kradzieży. Mężczyzna ukradł kilka robotów samosprzątających, wiertaro-wkrętarki, piłę, ładowarki samochodowe czy wagi kuchenne. Łączna wartość ukradzionych sprzętów to blisko 9000 złotych. Policjanci ustalili, gdzie znajduje się ten sprzęt i odzyskali go.

Prokurator objął 30-latka dozorem policyjnym.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jedna odpowiedź do “KPP Ełk: Kradł w sklepach w Ełku i Grajewie. Został zatrzymany i usłyszał 10 zarzutów”

  1. Za kradzież 5 lat. pisze:

    A za kradzieże – ile ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

40 − 32 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 82 = 86

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015