Kradli odzież i inne tekstylia z kontenerów

Policjanci zatrzymali 24, 20 i 15-latka, którzy podjechali busem pod kontenery przeznaczone na zbiórkę używanej odzieży. Mężczyźni nie mieli pozwoleń na odbiór datków z tego typu pojemników, a w ich pojeździe policjanci ujawnili kilkadziesiąt worków z odzieżą. Prawowity właściciel tych pojemników zgłosił kradzież około tony tekstyliów.

 

Dzielnicowi z gminy Prostki zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy opróżniali kontenery przeznaczone do zbiórki odzieży i innych tekstyliów na cele charytatywne. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyźni nie są uprawnieni do odbioru odzieży z tego typu pojemników.

 

– Mężczyźni pod kontenery przyjechali busem i w tym pojeździe w bagażniku policjanci ujawnili kilkadziesiąt worków z darami – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W prowadzonym postępowaniu policjanci będą dokładnie wyjaśniać rolę każdego z mężczyzn w tym zdarzeniu. Właściciel kontenerów zgłosił kradzież nie mniej niż jednej tony tekstyliów.

 

Z dorosłymi mężczyznami przebywał także 15-latek. Okazało się, że jest on na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego i pomagał im, żeby zarobić sobie trochę pieniędzy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Fot.: KPP Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − = 47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − 42 =

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015