„Lawendowy Zakątek” wozi podopiecznych nowym samochodem

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lawendowy Zakątek” w Ełku ma do swojej dyspozycji nowy, 9- osobowy samochód, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Tym samym może zapewnić dowóz uczestników niepełnosprawnych fizycznie lub z niepełnosprawnością sprzężoną na zajęcia i odwiezienie do miejsca zamieszkania po ich zakończeniu.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lawendowy Zakątek” działa w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Realizuje swoje usługi poprzez terapię, rehabilitację, specjalistyczne poradnictwo w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i umiejętności społecznych.

 

Zajęcia prowadzone w „Lawendowym Zakątku” polegają na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym. Realizowane są również terapie ruchowe, a także pomoc w dostępie do rehabilitacji medycznej. Pracownicy w razie potrzeby pomagają w dotarciu do placówek ochrony zdrowia na rehabilitację i leczenie.

 

Samochód został zakupiony na potrzeby ośrodka przez Miasto Ełk. Środki na zakup samochodu pochodzą Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w wysokości 80 tys. zł oraz ze środków Gminy Miasta Ełk w wysokości 40 tys. zł.

 

Źródło: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “„Lawendowy Zakątek” wozi podopiecznych nowym samochodem”

  1. Ada pisze:

    Ten zakątek to prywatny czy Miejski?

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015