Lokale gastronomiczne bez kosztów koncesji na alkohol? Znamy projekt uchwały o zwolnieniu z opłaty.

Z propozycją wprowadzenia w życie uchwały w sprawie zwolnienia z opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży wyszli radni z Klubu Polska 2050 Ełk. Dokument ma być wsparciem dla ełckich lokali gastronomicznych. Z taką inicjatywą w walce ze skutkami COVID-19 wyszli: Robert Klimowicz, Ada Lewandowska i Piotr Karpienia.

 

„Wielu przedsiębiorców tej branży znalazło się w bardzo trudnym położeniu. Ze względu na konieczność zamknięcia lokali gastronomicznych przedsiębiorcy nie mają możliwości korzystania z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Nie korzystanie z posiadanych zezwoleń nie zwalnia ich z opłacania opłaty za korzystanie z zezwoleń, płaconych gminom” – czytamy w uzasadnieniu do proponowanej uchwały. – „Podjęcie uchwały pomoże uratować przed zamknięciem ełckie lokale gastronomiczne, które istotnie wpływają na wzbogacenie oferty turystycznej miasta Ełk.”

 

Możliwość zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu właścicieli lokali gastronomicznych daje Radzie Miasta Ełku nowelizacja ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, podjętej 21 stycznia 2021 roku i wchodzącej w życie pięć dni później.

12 odpowiedzi na “Lokale gastronomiczne bez kosztów koncesji na alkohol? Znamy projekt uchwały o zwolnieniu z opłaty.”

 1. UM pisze:

  to wy czy prezydent? Nawet jak Wy to i tak prezydent już dawno to planował 🙂

 2. Wyborca pisze:

  3 miesiące temu była zapowiedź klubu KOL. TYM PRZECHRZTOM JUŻ SIE MIESZA. SPRAWA CZEKAŁA NA RUCH RZĄDU CZYLI MNIEJSZE OBOSTRZENIA. NIE BYLI TACY AKTYWNI U DOBRZAKOW. Teraz to oni” zjedli wszystkie rozumy”

 3. Wnuczek pisze:

  Moja babcia czeka by usłyszeć głos Radnej Ady. Tyle lat czekam i już teraz jeśli coś powie przestanę czekać.

 4. 2050 byle do setki pisze:

  Przecież już Ada zabierała głos – jak ślubowała na pierwszej sesji 🙂 Teraz czeka na rozpoczęcie kolejnej kadencji wtedy powie: Tak. I kolejna kadencja z bani. Radny K lubi takich do siebie przyciągać.

 5. Jan pisze:

  Przecież prezydent już to zlozyl. To po co drugi raz.

 6. Tomcio pisze:

  Radny Górski ma chłopaka. Chłopak radnego Górskiego ma fundację. Fundacja nazywa się Fundacja Wsparcia nauki i biznesu. Fundacja chłopaka Górskiego dostała opóźnienie w podatku od nieruchomości. Teraz radny Górski może nieść pomoc innym firmom. Bądź jak Górski

 7. Bombel pisze:

  Może kiedyś sami by na coś wpadli!! A Teraz chcą pokazać jacy My to jesteśmy super radni. Wiedza jak pieniądze tylko brać.

 8. Ona pisze:

  Pomysł może i dobry ale trzeba wszystkim pomoc i czy nas na to stać. Budżet przecież nie jest w dobrym stanie.

 9. Anonim pisze:

  Widzę ojców sukcesu jest dużo, kto da więcej kto da więcej? Lewica? Po? PiS? Bo reszta już dała.

 10. A. Mar8 pisze:

  Prezydent to planował nie będąc jeszcze Prezydentem.

 11. Red. pisze:

  Urody im bozia poskąpiła.

 12. Anonim pisze:

  Komentującym idiotom dziękujemy. Jako radni DW nie mogli wyskakiwać z takimi pomysłami – Humorzasty miotał się po urzędzie i doprowadzał do łez urzędniczki. Dobrze, ze odeszli. Dosyć potakiwania grzecznie Prezydentowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

83 + = 93

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015