Lubie wracać tam, gdzie byłem…

– Jeżeli sięgniemy pamięcią wstecz, przypomnimy sobie wiele osób które swoje pierwsze kroki na ścieżce artystycznej stawiały właśnie w Ełku. Związane one były czynnie z Ełckim Centrum Kultury, Ełckim Teatrem Tańca czy Szkołą Muzyczną. Część z nich wyjechało z naszego miasta, ale kontynuują swoją działalność artystyczną.  Założeniem projektu, było zorganizowanie występu z zaangażowaniem tych osób.
Podczas koncertu „Lubię wracać tam, gdzie byłem” w najpiękniejszych utworach Zbigniewa Wodeckiego, zaprezentują się niezapomniane ełczanom wokalistki:


– Estera Ławrukajtis
 –  studentka drugiego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ełku w klasie skrzypiec. Aktywnie związana z ełcką sceną muzyczną. Lokalnej publiczności znana m.in. z koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, projektów: Swinging Ełk, Piosenki Wiecznie Młode, Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90. oraz innych wydarzeń okolicznościowych. Laureatka licznych konkursów i festiwali wokalnych, takich jak Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku czyFestiwal Prozy, Poezji i Piosenki  Francuskiejw Nidzicy. Obecnie, razem z Piotrem Drzymkowskim, realizuje się w projekcie „The Street Duo”.  Pobudzając do życia ełcką promenadę oraz olsztyńską starówkę wykonują utwory popowe, folkowe i country.

– Patrycja Makowska–swoją wokalną przygodę rozpoczęła w Ełkubiorąc udział w konkursach Złota Nutka, czy English Song Ełk. Muzyczny talent rozwijała w PSM w Ełku w klasie akordeonu oraz fletu poprzecznego. Poza szkolnymi akademiami, uczęszczała do Ełckiego Teatru Tańca. Laureatka wojewódzkich i krajowych konkursów. Występowała z ełckimi muzykami na wielu koncertach: Zaduszki jazzowe, doroczne koncerty kolęd. Uczestniczka programów Bitwa na Głosy i The Voice of Poland. Obecnie studentka prawa, instruktor wokalistki, chórzystka Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, koncertującego na całym świecie. Tworzy wiele muzycznych projektów eksperymentalnych, w tym Halva Project – wykonujący utwory całkowicie a capella na
8 głosów.

 

– Małgorzata Michalska –z zawodu nauczycielka i lektorka języka angielskiego. Wcześniej pracowała jako nauczyciel przedszkolny zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku występowała podczas
XV Koncertu Świątecznego w wykonaniu ełckich muzyków „Za 15 minut gwiazdka”. W 2009 roku została wokalistką zespołu Tygiel Folk Banda. Przerwanie działalności artystycznej na terenie miasta spowodowane było wyjazdem do Wielkiej Brytanii. Tam Małgorzata rozpoczęła współpracę z polskim pisarzem – Aleksym Wróblem. Efektem współpracy z artystą jest płyta „Wyznania pana A.”. Występowała na scenie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego oraz Ogniska Polskiego w Londynie. Do Polski wróciła 2 lata temu. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, czytać kryminały oraz oglądać stand-upy.

 


– Paulina Tyszka –
Złotka Nutka, English Song czy Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack” to jedne z licznych konkursów w których z sukcesami brała udział. Ponadto wiele koncertów, projektów oraz współpraca z lokalnymi artystami: Piosenki wiecznie młode, Kamil Przekop with Band, Niedzielne podwieczorki muzyczne. Przez wiele lat związana z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Próbowała swoich sił na deskach teatru z Teatrem 30 minut i grała w kapeli Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Obecnie studenta psychologii jednej z warszawskich uczelni.

 


– Paulina Zajkowska –
z lokalnymi deskami scenicznymi związana jest od dziecka. Projektem od którego wszystko się zaczęło, było przedstawienie muzyczne „Animal Garden”. Następnie wstąpiła do Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali.
Wielokrotnie zdobyła nagrodę główną podczas festiwalu Złota nutka w Ełku, Festiwalu Piosenki
i Pieśni Patriotycznej ,Konkursu Poezji Śpiewanej
 i English Song w Ełku. W 2010 roku wzięła udział w programie telewizyjnym „Tak to leciało”. W szkole średniej śpiewała w kilku zespołach, wykonujących różne style muzyczne m.in. jazz, rock czy poezje śpiewaną. W 2013 roku wyjechała na studia, które ukończyła z tytułem inżyniera w ubiegłym roku. Obecnie mieszka w Ełku i jest szczęśliwą mamą.
Na koncercie gościnnie wystąpi Ewa Awramik–osoba, której w Ełku nikomu nie trzeba przedstawiać.
Od 25 lat nauczycielka z pasją, kochająca ludzi, nasze miasto i życie.  Opiekunka młodzieżowych i dziecięcych zespołów: Przyniosły nas bociany, Rapujące sikory, Pryma. Pomysłodawczyni cyklu koncertów świątecznych
w Ełckim Centrum Kultury, które stały się tradycją naszego miasta.

 

 

Zarówno dla wykonawców, jak też ełckiej publiczności, może to być wydarzenie pełne sentymentów.
Ideą koncertu jest również uczczenie pamięci, zmarłego w zeszłym roku, Zbigniewa Wodeckiego–kultowego wokalisty, instrumentalisty, kompozytora, aktora.
Wokalistkom akompaniować będzie zespół w składzie:
– Kacper Kasprzak – fortepian
– Gabriel Antoniak – perkusja
– Paweł Głowicki – bas
– Tymoteusz Ławrukajtis – instrumenty klawiszowe
– Mateusz Piotrowski – trąbka

 

Pomysłodawcą projektu jest Kacper Kasprzak –absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku
w klasie fortepianu. Od października rozpocznie studia w klasie fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej
w Bydgoszczy im. Feliksa Nowowiejskiego. Lokalnej publiczności znany z projektów: „W niemym kinie”, „Ełk loves jazz”, „Piosenki wiecznie młode”, „Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90.”, „Kamil Przekop with band”, „GospElk” czy koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury. W latach 2014-2016 oraz 2018 młody pianista otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Ełku, a w roku 2015 został stypendystą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2018 roku dołączył do członków programu stypendialnego „Przekaż dalej”. Projekt realizowany jest w ramach tegorocznego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku.

 

 

Wstęp wolny! 

 

Zródło: ECK

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015