Machiny i obrazy Leonarda da Vinci już po wernisażu. Muzeum zaprasza do oglądania.
Foto Galeria

Wierne repliki modeli wykonanych według szkiców i projektów Leonarda da Vinci oraz obrazy jego autorstwa stały się tematem aktualnej wystawy, do obejrzenia której zaprasza Muzeum Historyczne w Ełku. Wernisaż ekspozycji odbył się we wtorek 17 stycznia, a modele wykonane przez włoskich rzemieślników można oglądać do 5 marca, od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30 – 16.30.

 

W salach wystawowych można zobaczyć m.in. czołg zaprojektowany przez Leonarda da Vinci, rower, młot pneumatyczny i helikopter. Każda z tych machin powstała na podstawie oryginalnych szkiców i projektów, zrobiona została przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników, a do rekonstrukcji machin użyto wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu.

 

– Kolej wąskotorowa, czyli miejsce w którym znajduje się muzeum, związane jest z bardzo przełomowym wynalazkiem w historii ludzkości, czyli koleją – mówi Rafał Żytyniec, dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku. – Technika i wynalazki techniki nie są więc nam obce. Pokazujemy tę wystawę by pokazać, że w czasie renesansu doszło do przełomu w myśleniu o wielu wynalazkach, a Leonardo da Vinci był tu geniuszem i wszechstronną osobą.

 

W kolekcji, którą można oglądać w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku, obok maszyn znalazły się również reprodukcje obrazów stworzonych przez Leonarda da Vinci. Większość ma oryginalne wymiary, a bez wyjeżdżania z Ełku można z bliska przyjrzeć się m.in. wizerunkowi Mona Lisy i „Damie z gronostajem”.

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Kolejne miliony na termomodernizację
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na poprawę efektywności...
Powiat Ełcki Kształcenie dla przyszłości
Popularyzacja modelu współpracy szkół technicznych i branżowych...
Powiat Ełcki Spektakl ,,Kawałek Siebie”
Starosta Ełcki Marek Chojnowski spotkał się z Krystianem...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015