Machiny i obrazy Leonarda da Vinci już po wernisażu. Muzeum zaprasza do oglądania.
Foto Galeria

Wierne repliki modeli wykonanych według szkiców i projektów Leonarda da Vinci oraz obrazy jego autorstwa stały się tematem aktualnej wystawy, do obejrzenia której zaprasza Muzeum Historyczne w Ełku. Wernisaż ekspozycji odbył się we wtorek 17 stycznia, a modele wykonane przez włoskich rzemieślników można oglądać do 5 marca, od wtorku do niedzieli w godzinach 9.30 – 16.30.

 

W salach wystawowych można zobaczyć m.in. czołg zaprojektowany przez Leonarda da Vinci, rower, młot pneumatyczny i helikopter. Każda z tych machin powstała na podstawie oryginalnych szkiców i projektów, zrobiona została przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników, a do rekonstrukcji machin użyto wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu.

 

– Kolej wąskotorowa, czyli miejsce w którym znajduje się muzeum, związane jest z bardzo przełomowym wynalazkiem w historii ludzkości, czyli koleją – mówi Rafał Żytyniec, dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku. – Technika i wynalazki techniki nie są więc nam obce. Pokazujemy tę wystawę by pokazać, że w czasie renesansu doszło do przełomu w myśleniu o wielu wynalazkach, a Leonardo da Vinci był tu geniuszem i wszechstronną osobą.

 

W kolekcji, którą można oglądać w siedzibie Muzeum Historycznego w Ełku, obok maszyn znalazły się również reprodukcje obrazów stworzonych przez Leonarda da Vinci. Większość ma oryginalne wymiary, a bez wyjeżdżania z Ełku można z bliska przyjrzeć się m.in. wizerunkowi Mona Lisy i „Damie z gronostajem”.

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015