Masz dług względem miasta? Odpracuj go.

Najemcy lokali z mieszkaniowego zasobu miasta Ełku mogą odpracować swój dług. Osoby, które z różnych przyczyn życiowych zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach znajdujących się w zasobach miasta, mogą rozliczyć się wykonując różne prace porządkowe. W ubiegłym roku 2019 zadłużenie na łączną kwotę ponad 100 tys. zł anulowało 26 rodzin.

 

Miejski program, dzięki któremu istnieje szansa całkowitego lub częściowego anulowania zadłużenia, realizowany jest w Ełku od maja 2012 roku. Największy dług, jaki odpracowała wspólnie cała rodzina, wynosił ok. 32 tys. zł. W sumie z możliwości rozliczenia się z zaległych należności wobec miasta, od początku funkcjonowania programu skorzystało 157 rodzin, a odpracowana przez dłużników łączna kwota wynosi ponad 1 mln 200 tys. zł.

 

O zmianę spłaty zadłużenia czynszowego mogą ubiegać się najemcy lokali z mieszkaniowego zasobu miasta Ełku, których zobowiązanie finansowe przekracza 2 tys. zł. Osoby decydujące się na taką formę rozliczenia nie otrzymują wynagrodzenia za pracę. Stawka, zgodnie z zarządzeniem wynosi 10 zł za godzinę. Nie są zatrudniane na podstawie umowy o pracę, lecz na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych. Ich zakres obejmuje m.in.: sprzątanie terenów zielonych i pozostałości po koszeniu trawy, grabienie i usuwanie liści, sprzątanie i odśnieżanie chodników, czyszczenie tablic informacyjnych, sprzątanie klatek schodowych w budynkach komunalnych oraz prace eksploatacyjne typu naprawy, malowanie itp.

 

Warunkiem przystąpienia do tej formy odpracowania zaległości jest wnoszenie bieżącej opłaty za media, czyli: wodę, ścieki, centralne ogrzewanie oraz złożenie pisemnego wniosku o zmianę formy spłaty zadłużenia czynszowego. Szczegółowych informacji udziela Wydział Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku, tel. 87 732 62 21.

Jedna odpowiedź do “Masz dług względem miasta? Odpracuj go.”

  1. Anonim pisze:

    A może tak pokazać zdjęcia tych budynków w chwili obecnej, dodatkowo wnętrza klatek schodowych ?

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015