Medale za długoletnie pożycie małżeńskie na Walentynki

Walentynkowy wtorek wpisał się w historię Urzędu Stanu Cywilnego w Ełku uroczystością, w trakcie której wręczono rekordową liczbę medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia przyznawane są przez Prezydenta Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Otrzymują je pary z co najmniej 50 -letnim stażem małżeńskim. Tym razem było ich 20.

 

We wtorek 14 lutego z rąk Tomasza Andrukiewicza, prezydenta Ełku, odznaczenia odebrali: Janina i Jan Andruszkiewicz, Mirosława i Józef Atczyło, Wiesława i Wiesław Buczko, Jadwiga i Józef Budzińscy, Teresa i Edward Figurscy, Bernadeta i Czesław Frąckiewicz, Marianna i Ignacy Gruchacz, Krystyna i Romuald Harasim, Janina i Gustaw Holcman, Dorota i Romuald Jurek, Helena i Bolesław Karwowscy, Teresa i Włodzimierz Kuźmicz, Irena i Mieczysław Lalak, Apolonia i Witold Laskowscy, Danuta i Henryk Michalscy, Halina i Piotr Mejcz, Alina i Sławek Mikołajczyk, Władysława i Władysław Sobociak, Helena i Edmund Tomkiewicz oraz Genowefa i Walenty Zyśk – 50 rocznica.

 

Na wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie oczekuje 5 kolejnych par. By otrzymać takie odznaczenie, małżonkowie lub rodzina powinni złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ełku wniosek o jego przyznanie.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015