Międzynarodowy Dzień Wolontariusza „Czynienie dobra dla innych…”

5 grudnia, w międzynarodowym Dniu Wolontariusza zwracamy szczególną uwagę na pracę Stowarzyszenia Polska 2050.

 

Kim są jej członkowie? To wolontariusze, których połączyła idea budowy Polski demokratycznej, solidarnej, zielonej. Dzięki oddolnej aktywności społecznej podejmują szereg działań społecznych i obywatelskich, koordynowanych przez wojewódzkie oddziały terenowe, także na Warmii i Mazurach z biurem zlokalizowanym w Olszynie. Wolontariusze stowarzyszenia opowiadają się m.in. za wzmocnieniem samorządności i słuchania głosu organizacji pozarządowych. Jednocześnie dobrowolnie i świadomie niosą pomoc innym, angażując się w pracę na rzecz osób lub całego społeczeństwa.

 

Jakie projekty w regionie podejmują wolontariusze Polska 2050 Warmińsko-Mazurskie? Tylko w ostatnim czasie zrealizowali szereg akcji, które można podzielić na działania dobroczynne i obywatelskie. 

 

Wolontariusze zorganizowali zbiórkę produktów dla pacjentów Szpitali w Ostródzie i Morągu (m.in. maseczki jednorazowe, woda mineralna, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne itp.) Pacjenci przebywający szczególnie na leczeniu covidovym pochodzą z różnych często odległych miejscowości, bez możliwości kontaktu ze swoimi bliskimi. Taka sytuacja powoduje, że często brakuje im podstawowych produktów.

 

Zbierają także nakrętki dla Lenki Mazur, która walczy z SMA typu 3 „Byliśmy pod wrażeniem pozytywnego odzewu to ok. 0,5 tony w trzy tygodnie”-mówi liderka regionu warmińsko-mazurskiego Joanna Czarkowska, wolontariusze brali udział także  w akcjach organizowanych plenerowo m.in. koncercie charytatywnym dla Lenki , nie ustają w pomocy, akcja zbierania nakrętek trwa i można dostarczyć je do biura w Olsztynie.

 

Co jakiś czas w trosce o wasze zdrowie powtarzają akcje rozdawania maseczek w różnych miastach w regionie (do tej pory to ponad 500 rozdanych maseczek).

 

Wolontariusz z Elbląga w budżecie obywatelskim zgłosił projekt stworzenia tablic z archiwalnymi zdjęciami miasta. Mają one stanąć w miejscach gdzie stały piękne budynki, a obecnie nie ma po nich śladu ani żadnych informacji o ich istnieniu. Projekt został zaakceptowany.

 

Wsparli również domy dziecka i pogotowia opiekuńcze, gdzie dostarczyli zapas pampersów, mleka i innych potrzebnych produktów dla dzieci. „To na pewno nie jest nasza ostatnia akcja dla takich placówek, szykujemy się na kolejną zimową edycję” – dodaje Joanna Czarkowska.

 

Cyklicznie odbywają się zbiórki karmy, kocy i różnych gadżetów dla zwierząt, które dostarczane są do schronisk, jak i wiele innych takich jak „sprzątanie świata”- wolontariusze sprzątają lasy, parki a listopad był miesiącem „opieki nad opuszczonymi grobami”, zmobilizowali się by wspólnie zaopiekować się opuszczonymi grobami, posprzątać, zapalić światełko.

 

Ciężka praca przynosi satysfakcję i podtrzymuje również zainteresowanie rozwojem ruchu Polska 2050, w znakomitej większości złożonego z członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy, również w każdym wieku www.polska2050.pl

 

Nie czekamy z założonymi rękami, działamy! Jeśli czujesz, że Twoje DNA jest zgodne z Naszym DNA ruchu www.polska2050.pl/nasze-dna i chciałbyś pomagać i działać na rzecz Polski „demokratycznej, solidarnej, zielonej i bezpiecznej” zapraszamy! Zachęcamy do CZYNIENIA DOBRA dla innych!

 

Jesteśmy także w Ełku, szukajcie naszej grupy na Facebooku

4 odpowiedzi na “Międzynarodowy Dzień Wolontariusza „Czynienie dobra dla innych…””

 1. Wert pisze:

  Ale zdjęcie propagandowe. Widać kogo wspieracie

 2. Wyborca. pisze:

  Bardzo dobrze. My wyborcy poprzemy wszystkie opcje oprócz pisuarów. Takiego bu….. lu nigdy nie było. Widać zresztą jak spada pisiakom poparcie.

 3. Ewa pisze:

  Ja na niego głosowałam

 4. Sonia pisze:

  Psiaki to największa tragedia RP OD II wojny światowej. Kłamcy.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015