Mieszkańcy gminy Ełk zakończyli sezon prac polowych

Piknik zbożowy i regionalne potrawy, konkursy kulinarne, wieńce dożynkowe, prezentacje zespołów ludowych, pieczony baran, pieczone dziki i koncert zespołu Naziro – biesiadą w Chełchach zakończył się tegoroczny sezon prac polowych. Na Dożynkach mieszkańcy gminy Ełk bawili się w niedzielę 30 sierpnia.

 

– Dla rolników jest to najważniejsze święto w ciągu roku – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Biesiadujemy razem, bez podziału na ludzi lepszych i gorszych. Przy jednym stole zasiadają wójt, jego współpracownicy, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Ełk. Świętujemy ponad wszelkimi podziałami. A mamy co świętować, bo miniony sezon nie był zły. Dokuczyła nam susza i wielu rolników utraciło swoje uprawy, szczególnie zboża jare, ale sytuacja nie jest tragiczna. W przyszłość patrzę z optymizmem. Widok rolników, ich wkład w pracę i zaangażowania, napawa nadzieją na lepsze jutro.

 

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą. Po niej uczestnicy zasiedli do stołów, by skosztować regionalnych potraw. Nie zabrakło też okazji do wspólnej zabawy przy muzyce na żywo, kiermaszu z rękodziełem i prezentacji sprzętu pomocnego w prowadzeniu gospodarstwa rolnego.

 

– W Dożynkach uczestniczymy co roku – mówią Joanna i Bernard Szrejter z Legi – Jest to okazja do odpoczynku do ciężkiej pracy i spotkania ze znajomymi. Pogoda dopisała, a atrakcji nie brakuje.

 

– Jest też okazją do spędzenia czasu z rodziną po całym tygodniu ciężkiej pracy – dodaje Marzena Jurczyk z Legi.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: mamoń

  Byłem tam dzisiaj i widziałem jak to faktycznie ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK: Rowerzystka

  Tamte drogi są mało uczęszczane, ruch właściw ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: J-23

  Faktycznie do "porównania" z początkami! Szalet ...

 • WIELKIE OTWARCIE NOWEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W EŁKU: Ja

  Oj będzie się działo ! ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015