Mieszkańcy regionu korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prawie 15 tys. informacji z Warmii i Mazur pojawiło się w ubiegłym roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czego najczęściej dotyczyły zgłoszenia mieszkańców regionu? Prawie 8,5 tys. zgłoszeń dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a niewiele ponad 6 tys. to informacje dotyczące bezpieczeństwa ogólnoprewencyjnego.

 

Najczęściej wybieranymi spośród 25 kategorii były: spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 3019 zgłoszeń, przekraczanie dozwolonej prędkości – 2872 zgłoszenia oraz nieprawidłowe parkowanie 2665 zgłoszeń.

 

– Okazuje się, że mieszkańcy naszego regionu nie są obojętni na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu i chcą realnie wpływać na sytuację – mówi koordynator KMZB w woj. warmińsko-mazurskim mł. asp. Jacek Gabrusewicz z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie. – Oprócz tych najczęściej zgłaszanych zagrożeń, policjanci dostają informacje na temat niszczenia zieleni, dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, czy wałęsających się psów. Często pojawiają się także zgłoszenia dotyczące grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją, żebractwa czy bezdomności. Mapa cieszy się dużym zainteresowaniem dając zgłaszającym poczucie, że zrobili coś dobrego dla siebie i innych. Dzięki interaktywnej mapie mieszkańcy mogą wskazywać policjantom miejsca, gdzie potrzebna jest ich systematyczna „wizyta”.

 

fm

źródło: KWP Olsztyn

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015