Mieszkańcy regionu korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prawie 15 tys. informacji z Warmii i Mazur pojawiło się w ubiegłym roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czego najczęściej dotyczyły zgłoszenia mieszkańców regionu? Prawie 8,5 tys. zgłoszeń dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a niewiele ponad 6 tys. to informacje dotyczące bezpieczeństwa ogólnoprewencyjnego.

 

Najczęściej wybieranymi spośród 25 kategorii były: spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 3019 zgłoszeń, przekraczanie dozwolonej prędkości – 2872 zgłoszenia oraz nieprawidłowe parkowanie 2665 zgłoszeń.

 

– Okazuje się, że mieszkańcy naszego regionu nie są obojętni na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu i chcą realnie wpływać na sytuację – mówi koordynator KMZB w woj. warmińsko-mazurskim mł. asp. Jacek Gabrusewicz z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie. – Oprócz tych najczęściej zgłaszanych zagrożeń, policjanci dostają informacje na temat niszczenia zieleni, dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, czy wałęsających się psów. Często pojawiają się także zgłoszenia dotyczące grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją, żebractwa czy bezdomności. Mapa cieszy się dużym zainteresowaniem dając zgłaszającym poczucie, że zrobili coś dobrego dla siebie i innych. Dzięki interaktywnej mapie mieszkańcy mogą wskazywać policjantom miejsca, gdzie potrzebna jest ich systematyczna „wizyta”.

 

fm

źródło: KWP Olsztyn

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015