Minister Osuch z gospodarską wizytą w Ełku – Sprawdził postęp prac przy budowie lodowiska
Foto Galeria

Wizyta na terenie budowy krytego lodowiska i rozmowy dotyczące istniejących w Ełku obiektach sportowych oraz kolejnych inwestycjach, które będą mogły otrzymać wsparcie finansowe z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wypełniły program odwiedzin, jakie dzisiaj złożył m.in. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku wiceminister sportu Jacek Osuch.

 

– Mamy okazję gościć dzisiaj tutaj pana ministra Jacka Osucha z Ministerstwa Sportu, który przyjechał z wizytą gospodarczą, żeby zobaczyć jak postępują prace przy budowie lodowiska w Ełku – mówił podczas konferencji zorganizowanej w okolicy budowanego lodowiska poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski. – Lodowiska, które uzyskało dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” w kwocie ponad miliona sześciuset złotych. Dzięki panu ministrowi to lodowisko w tym naszym pięknym mieście Ełku może powstać.

 

– Cieszę się bardzo z tego spotkania – przyznał minister Jacek Osuch. – Pana prezydenta (Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza – red.) nie znałem wcześniej i po tych kilku zdaniach, które wcześniej zamieniliśmy widzę, że pan prezydent bardzo prężnie działa, pan prezydent myśli o mieszkańcach i chwała mu za to. Myślimy o mieszkańcach nie tylko w wymiarze infrastruktury drogowej, ale też infrastruktury sportowej.

 

Minister Osuch odniósł się do współpracy pomiędzy prezydentem Andrukiewiczem, a posłem Kossakowski. Uznał, że jest ona „najwyższego lotu”.

 

– Jeżdżę po Polsce, jeżdżę po inwestycjach i to różnie w skali kraju bywa – mówi Osuch. – Tu widzę, że jest wzorowo. Aż się chce przyjechać, się chce rozmawiać, chce się oglądać tkie inwestycje. I powiem rzecz najważniejszą: chce się pomagać, chce się żeby takie inwestycje powstawały.

 

Rozmowy, jakie odbyły się w Ełku pomiędzy ministrem Osuchem, posłem Kossakowskim i prezydentem Andrukiewiczem dotyczyły m.in. kolejnych inwestycji sportowych, które czekają na realizację.

 

– W Ełku w ostatnich latach powstaje bardzo wiele obiektów: od orlików, przez budowę hali sportowej w Zespole Szkół Sportowych, całoroczne korty tenisowe nad Jeziorem Ełckim – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta Ełku. – Dzisiaj rozmawialiśmy z ministrem na temat możliwości finansowania innych obiektów i infrastruktury, m.in. finansowania lub współfinansowania budowy wyciągu do nart wodnych, sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 bądź modernizacji Parku Wodnego, który powstał 22 lata temu i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdy pieniądz zewnętrzny jest dla nas bardzo dużym wsparciem. Dzięki takiemu montażowi środków pochodzących z budżetu miasta, czyli od mieszkańców i budżetu państwa, czasem funduszy Unii Europejskiej jest możliwość, by obiekty sportowe powstawały.

 

Całość inwestycji, jaką jest budowa krytego lodowiska w Ełku, kosztować ma prawie 4 mln zł. Ponad 60 proc. tej kwoty miasto finansuje z własnego budżetu. Pozostała kwota to dofinansowanie ze środków rządowych. Lodowisko ma rozpocząć swoje funkcjonowanie już w najbliższe Mikołajki. Poza sezonem obiekt służyć będzie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Panie prezydencie, 6 grudnia już wpisuję w swój kalendarz, przyjeżdżam na otwarcie i jeździmy – zadeklarował minister sportu Jacek Osuch.

Galeria

7 odpowiedzi na “Minister Osuch z gospodarską wizytą w Ełku – Sprawdził postęp prac przy budowie lodowiska”

 1. Widz pisze:

  Więcej gości z Pisu i jestem spokojny o przyszłość. Niech jak najwięcej się wypowiadają, są tak lotni, elokwentni, gospodarni …

 2. Wyborca nie Pisu. pisze:

  Kosa został zgnieciony przez Pana wójta. Sprowadzał kuratora ogłaszał wycofanie się z przekształceń w z kołach. Dziś wiemy że będzie po myśli Pana wójta. Kosa to mało wiarygodny osobnik.Już dawno obiecywał skończenie 16 tki.

 3. Red. pisze:

  Miłość panuje u pisiorow ogromna Kossakowski sobie a pani Kopiczka sobie.

 4. Joanna pisze:

  Inspekcja jak za komuny.

 5. War. pisze:

  Gratulacje Panu Osewskiemu. Pokazał Kossakowskiemu kto. Ma większą polityczna siłę. Poseł tyle la tupie za pisem i mało kto go tam słucha.

 6. Dzialacz pisze:

  Towarzyszu sekretarzu akceptujecie nasza budowę?

 7. Wyborca pisze:

  Z tą siła osy jest różnie wp. Pl opisało dziś że pieniądze pozyskane od pisowskiego wojewody8 mln to pieniądze covidowe. Gruby przeznacza je na wywożenie szamb. Co na to Gowin. Dlaczego pan Kossakowski nie interweniuje w tej sprawie. Czy w służbie zdrowia mamy wszystko co trzeba.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2021” wręczone
Już po raz szesnasty odbyło się wręczenie wyróżnień i nagród...
Powiat Ełcki Wykonawca przystąpi do termomodernizacji
Władze powiatu ełckiego symbolicznie oddały teren Zespołu Szkół...
Powiat Ełcki Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 6
Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą na...
Powiat Ełcki Większy komfort podróżowania po powiecie
Władze powiatu ełckiego podpisały umowę na realizację przewozów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015