Ministerstwo Zdrowia sfinansuje szczepienia

Dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Warunkiem jest zgłoszenie się do lekarza rodzinnego, który zakwalifikuje do szczepienia przed 20 kwietnia. Szczepienia maluchów sfinansuje Ministerstwo Zdrowia.

 

– Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać wszystkie dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, nie podlegają obowiązkowi szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych i nie były wcześniej szczepione – mówi Agnieszka Kozakiewicz z działu epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ełku. – Warunkiem zaszczepienia dziecka jest zakwalifikowanie do 20 kwietnia. Ten termin wskazuje Ministerstwo Zdrowia. Sam system szczepienia jest dwudawkowy. Odstęp czasu między pierwszą, a drugą dawką wynosi dwa miesiące.

 

Pneumokoki to jedna z groźniejszych bakterii. Może ona wywołać m.in. sepsę, zapalenie płuc i ostre zapalenie ucha środkowego.

 

– Do tej pory akcje bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom organizował urząd miasta – mówi Agnieszka Kozakiewicz. – Skorzystanie z takiego szczepienia daje stuprocentową gwarancję, że dziecko nie zachoruje.

 

Program bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom będzie realizowany do 29 czerwca. Liczba szczepionek jest ograniczona.

 

rm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015