Ministerstwo Zdrowia sfinansuje szczepienia

Dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. Warunkiem jest zgłoszenie się do lekarza rodzinnego, który zakwalifikuje do szczepienia przed 20 kwietnia. Szczepienia maluchów sfinansuje Ministerstwo Zdrowia.

 

– Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać wszystkie dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, nie podlegają obowiązkowi szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych i nie były wcześniej szczepione – mówi Agnieszka Kozakiewicz z działu epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ełku. – Warunkiem zaszczepienia dziecka jest zakwalifikowanie do 20 kwietnia. Ten termin wskazuje Ministerstwo Zdrowia. Sam system szczepienia jest dwudawkowy. Odstęp czasu między pierwszą, a drugą dawką wynosi dwa miesiące.

 

Pneumokoki to jedna z groźniejszych bakterii. Może ona wywołać m.in. sepsę, zapalenie płuc i ostre zapalenie ucha środkowego.

 

– Do tej pory akcje bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom organizował urząd miasta – mówi Agnieszka Kozakiewicz. – Skorzystanie z takiego szczepienia daje stuprocentową gwarancję, że dziecko nie zachoruje.

 

Program bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom będzie realizowany do 29 czerwca. Liczba szczepionek jest ograniczona.

 

rm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: Pokazówka w centrum?

  Przecież wiele osób się wstydzi "tak na widoku" ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Jola

  Żeby choć był przystojny, a tu ni to ni to. ...

 • Trwa zbiórka mikołajkowych prezentów: Dariusz

  Poroniony pomysł z pluszakami. Mało która zabaw ...

 • Ełczanie składają Polsce życzenia: Niepodległość?!

  Cały czas wchodzimy komuś w tyłek. ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Szlachetne dziadowanie

  przez różne organizacje (ich członków) zarabia ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015